Sociální síť Google+ může do konce týdne získat 20 milionů uživatelů | e15.cz

Sociální síť Google+ může do konce týdne získat 20 milionů uživatelů

Co mi nabídne algoritmus od Googlu? A není lepší najít si přítele třeba cestou na kole?
Co mi nabídne algoritmus od Googlu? A není lepší najít si přítele třeba cestou na kole?
• 

bru

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Nová sociální síť Google+, která byla ve zkušebním provozu spuštěna před dvěma týdny, roste tempem, které konkuruje Facebooku. Dnes by měla dosáhnout deseti milionů uživatelů a během víkendu se dostane na dvojnásobek tohoto čísla. Uvedl to americký magazín PCWorld s odvoláním na analytika Paula Allena.

Mezi 4. a 10. červencem vzrostl Google+ o 350 procent na 7,3 milionu registrovaných uživatelů. Google minulý týden neumožňoval členům nové sociální sítě zvát své přátele, aby se k nim připojili, podle současných čísel se ale zdá, že od této taktiky již upustil, píše ve své analýze Allen.

„Přepokládám, že Google zítra snadno překročí deset milionů uživatelů a pokud bude k dispozici tlačítko ‘pozvat‘, během následujícího víkendu by mohl dosáhnout dvaceti milionů uživatelů,“ napsal Allen na svém účtu Google+.

Sám autor přiznává, že jeho odhad není zcela přesný, ale předchozí Allenovy předpovědi se potvrdily s největší odchylkou půl dne. Pokud se ale jeho očekávání potvrdí, bude Google+ růst tempem přes milion uživatelů denně. Současná největší sociální síť světa rostla podle deníku The New York Times nejrychleji v roce 2009, a to rychlostí, která nepřekročila hranici milionu nových registrací za den.

Facebook uvádí, že má 750 milionů aktivních uživatelů, nevysvětlil ale, jak často musí být konkrétní účet používán, aby byl jeho majitel považován za „aktivního“. Google zatím žádná oficiální čísla o počtu registrací ve své sociální síti nepublikoval, není také jisté, kolik ze současných nových uživatelů u služby zůstane a bude ji pravidelně užívat.

Allenův odhad vychází z porovnání četnosti příjmení uživatelů Google+ s údaji z amerického sčítání lidu. Počet zahraničních uživatelů odhadl tak, že množství registrací z USA vynásobil koeficientem 2,12. Allen je zakladatel internetových stránek Ancestry.com, které umožňují vytvářet rodokmeny.

Autor: bru

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Nejčtenější

Newslettery