SPIR začíná nabízet měření kampaní | E15.cz

SPIR začíná nabízet měření kampaní

internet
internet
• 
ZDROJ: profimedia.cz

red

Měření návštěvnosti českého internetu NetMonitor se rozšiřuje o další službu, která dodá informace o zásahu online reklamních kampaní. Mohou ji využít zejména mediální agentury a zadavatelé internetové reklamy, kteří tak zjistí, zda oslovili skutečně ty cílové skupiny, které plánovali. Projekt má název AdAudit a bude zprovozněn začátkem září.

NetMonitor přináší informace o tom, kolik lidí navštěvuje měřené internetové stránky a o jaké návštěvníky se jedná. Nový projekt AdAudit na NetMonitor logicky navazuje, poskytuje srovnatelná data o počtech a profilu uživatelů, ale namísto webových stránek je zaměřen na reklamní kampaně. Zadavatelé online reklamy se tak dozví, kolik reálných uživatelů vidělo jejich kampaň, jací lidé přišli s reklamním sdělením do kontaktu, na kterých webech a inzertních pozicích nebo kdo na reklamu klikl. Nabízí se jim tak možnost ověřit si skutečný zásah kampaně a do detailu zjistit i zásah každého reklamního umístění.

AdAudit je dalším z projektů, které zaštiťuje Sdružení pro internetovou reklamu (SPIR). Realizátorem je, stejně jako v případě výzkumu NetMonitor, digitální výzkumná agentura Gemius. Při analýze kampaní se využívají data a postupy NetMonitoru, takže výsledky jsou s daty o návštěvnosti stránek kompatibilní. „AdAudit je unikátní v tom, že poskytuje exkluzivní a na českém trhu dosud nedostupná data o sociodemografickém profilu uživatelů zasažených online reklamní kampaní. Díky tomu mohou zadavatelé reklamy zjistit, zda jejich kampaň dosáhla požadovaného zásahu v cílové skupině a zda neoslovila i jiné skupiny uživatelů, které by měly o jejich produkt či službu zájem,“ říká Research Manager společnosti Gemius Josef Richtr.

Autor: red

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.