Staropramen povede Petr Kovařík, který řídil sesterskou firmu v Maďarsku | E15.cz

Staropramen povede Petr Kovařík, který řídil sesterskou firmu v Maďarsku

Novým generálním ředitelem společnosti Pivovary Staropramen se počátkem dubna stane Petr Kovařík (na snímku z 27. března 2015).
Novým generálním ředitelem společnosti Pivovary Staropramen se počátkem dubna stane Petr Kovařík (na snímku z 27. března 2015).
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Generální ředitel Pivovarů Staropramen Zbyněk Kovář (42) po osmi letech ve funkci končí. Vystřídá ho Petr Kovařík (45), který dosud řídil sesterskou pivovarnickou společnost Borsodi Sorgyar v Maďarsku.

Kovařík nastoupil do Staropramenu v roce 1994, po čase se vypracoval na manažerskou pozici ve výrobě smíchovského pivovaru. V roce 2000 odešel na Moravu a stal se vrchním sládkem pivovaru Ostravar. Po dvou letech se vrátil zpět jako vrchní sládek pivovaru Braník.

Od roku 2005 byl ředitelem obchodu, po pěti letech začal řídit obchod na Slovensku. V roce 2011 začal působit v Borsodi Sorgyar, zprvu jako ředitel oddělení pro klíčové zákazníky, o rok později se stal generálním ředitelem společnosti.

Kovář by měl nadále působit ve společnosti Molson Coors, která Staropramen vlastní. Měl by pracovat v jiné zemi, kterou ale firma neuvedla. Pivovary Staropramen jsou dlouhodobou dvojkou na českém trhu. Ročně prodají kolem 3,1 milionu hektolitrů piva a nápojů.

Pivovary Staropramen předloni prodělaly 2,32 miliardy korun. Důvodem byly podle výroční zprávy umístěné ve Sbírce listin účetní odpisy, provozní výsledek činil kladných 2,25 miliardy korun. Skupina v roce 2014 za pivo v Česku utržila téměř 3,1 miliardy korun, v zahraničí přes 4,2 miliardy. Celkové konsolidované tržby byly předloni 7,94 miliardy korun.

Odstupující ředitel Staropramenu: Řada hospod kvůli EET radši skončila hned

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah