Tablet Media posiluje, přetáhlo tři novináře z Ekonomu | E15.cz

Tablet Media posiluje, přetáhlo tři novináře z Ekonomu

tablety
tablety
• 
ZDROJ: profimedia.cz

red

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Nedávno založené vydavatelství Tablet Media Michala Klímy posílilo o tři ekonomické novináře. Z vydavatelství Economia, konkrétně z redakce týdeníku Ekonom, do teprve několik týdnů fungující firmy přicházejí Jiří Pšenička, Jan Štětka a Martin Mařík.

Všichni tři nastupují 1. února s tím, že k témuž datu se šéfredaktorkou vydavatelství stala Eva Hanáková, která projekt tabletového vydavatelství v loňském roce se zakladatelem společnosti Michalem Klímou připravovala. Hanáková v minulosti Ekonomu několik let šéfovala.

Tablet Media je první české čistě tabletové vydavatelství, které na začátku letošního roku založil mediální manažer Michal Klíma. Ten například v roce 1990 spoluzakládal dnešní vydavatelství Economia.

Jiří Pšenička začínal svoji žurnalistickou dráhu v roce 1992 v Českém deníku. Posléze působil v Lidových novinách, časopisech Týden a Euro, kde se věnoval zejména investigativní novinařině a ekonomickým tématům. Posledních pět let zastával post šéfreportéra týdeníku Ekonom. Na stejné pozici bude působit i ve vydavatelství Tablet Media.

Jiří Štětka vystudoval český jazyk a historii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. V médiích působí více než dvacet let. Byl redaktorem a komentátorem v denících Lidové noviny, Dnes a v týdenících Euro a Ekonom. Zabývá se převážně politicko-společenskými tématy.

Martin Mařík začínal v Zemědělských novinách, poté působil mj. v deníku Dnes, Euru, Hospodářských novinách a naposledy v týdeníku Ekonom. Věnuje se ekonomicko-politickým tématům, kauzám, a také agrární politice.

Autor: red

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah