Tabulku návštěvnosti filmů vede akční sci-fi thriller Na hraně zítřka | E15.cz

Tabulku návštěvnosti filmů vede akční sci-fi thriller Na hraně zítřka

Tabulku návštěvnosti filmů vede akční sci-fi thriller Na hraně zítřka
Tom Cruise ve filmu Jack Reacher
• 
ZDROJ: Jackreachermovie.com

ČTK

Americko-australský akční sci-fi thriller Na hraně zítřka s Tomem Cruisem a Emily Bluntovou v hlavních rolích skončil hned po premiéře v čele tabulky nejnavštěvovanějších snímků českých kin. O víkendu ho zhlédlo prvních 24.265 diváků, kteří v pokladnách nechali 3,7 milionu korun.

Na druhém místě je americká pohádka s názvem Zloba - Královna černé magie s Angelinou Jolieovou v titulní roli, kterou vidělo 10.306 lidí. Jen o dvě stovky méně jich přišlo na komedii Jana Hřebejka Zakázané uvolnění, která obsadila třetí místo tabulky. Vznikla podle scénáře autora stejnojmenné divadelní hry Petra Kolečka. Původní herečky Janu Strykovou, Hanu Vagnerovou a Zuzanu Stavnou doplnili v připsaných filmových rolích Ondřej Sokol a Igor Orozovič.

Do první pětky se ještě vešly americké snímky X-Men: Budoucí minulost a romantické drama Hvězdy nám nepřály. Jeho hrdiny jsou dva výjimeční teenageři, které spojuje kousavý humor, pohrdání konvencemi a především láska. Jejich vztah je o to neobvyklejší, že se seznámili a zamilovali na sezeních podpůrné skupiny pro boj s rakovinou.

Rekordmanem první dvacítky je už šest týdnů pokračování animovaného amerického snímku Rio 2. Na kontě má 219.713 diváků a tržby ve výši osmadvaceti milionů korun. Z domácí tvorby je pokračování Olmerova filmu Bony a klid desáté. O víkendu je zhlédlo jen čtrnáct set zájemců. Žebříček je sestavován z údajů, které Unii filmových distributorů poskytují provozovatelé 160 největších kin v ČR. Roční výsledky této skupiny tvoří zhruba 85 procent celkové bilance všech českých kin. Pro pořadí jsou rozhodující tržby, ne počet diváků.

Autor: ČTK
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!