Titul Agentura roku obhájili Y&R Praha | e15.cz

Titul Agentura roku obhájili Y&R Praha

Jana Brassányová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Reklamní agentura Y&R Praha zopakovala loňský úspěch a znovu získala prestižní ocenění Agentura roku, tentokrát za rok 2012. Překvapením slavnostního vyhlášení je absence Havas Worldwide Prague v Top 5 domácích agentur. Titul Mediální agentura roku 2012 získala OMD, pro zvláštní Cenu Strategie si přišli Čeněk Stýblo a Erik Meldik, kteří se pod značkou ViralBrothers zaměřují na virální marketing.

Čtrnáctý ročník soutěže, kterou pořádá měsíčník Strategie ve spolupráci s Asociací komunikačních agentur, se nesl v duchu potvrzení loňského úspěchu Y&R Praha. Kromě titulu Agentura roku „youngové“ znovu obhájili Cenu za úspěchy v soutěžích a všechny tituly Best of Best pro nejoceňovanější kreativce. Tím ale veškerá podobnost s ročníkem 2011 končí, rok 2012 s pozicemi jednotlivých agentur řádně zamíchal.

Nejvyšší pozice vyklidily Havas Worldwide Prague a Mark/BBDO, tedy agentury, které se hřály na výsluní reklamní branže nepřetržitě v letech 2001 až 2010, kdy si titul vzájemně předávaly. V ročníku 2011 je vítězství Y&R Praha odsunulo na druhou (Havas, tehdy ještě jako Euro RSCG) a třetí příčku (Mark/BBDO). Letos získává druhé místo agentura Kaspen/Jung von Matt, pomyslný bronz patří Ogilvy. Zástupci Havas Worldwide Prague se letos nepodívali na pódium ani jako jedni z pěti nejlepších, ze kterých byl nakonec vyhlášen absolutní vítěz, a neobhájili ani Cenu za image.

Kaspen/Jung von Matt: Ze skokana dvojka

Slavnostní vyhlášení na pražském Žofíně určitě potěšilo i zástupce Kaspen/Jung von Matt. Agentura, která loni získala titul Skokan roku, zvláštní Cenu Strategie a celkově čtvrté místo, skončila letos druhá. Zároveň získala Cenu za nejlepší image, o níž rozhodují oslovení zástupci z řad zadavatelů. O titul Skokan roku 2012 za nejvýraznější posun ve výsledkové listině směrem vzhůru se dělí agentury Mather a TBWA\Praha.

Agentura roku 2012: TOP5 agenturAutor: Michael Tomes

Titul Mediální agentura roku obhájila OMD Czech, z loňského třetího na druhé poskočila Médea, trojici nejlepších mediálek doplnila agentura MediaCom.

Časopis Strategie letos podruhé vyhlásil zvláštní cenu za výrazné počiny v hodnoceném období. Tentokrát se redakce rozhodla upozornit na dvojici ViralBrothers, jejichž kampaně kombinují virální zábavu s marketingovým sdělením. YouTube kanál ViralBrothers zaznamenal za 17 měsíců své existence téměř 40 milionů zhlédnutí, jejich nejúspěšnější komerční videa dosahují kolem tří milionů zhlédnutí.

Agentura roku 2012: Cenu redakce Strategie dvojici ViralBrothers předává šéfredaktor časopisu Radek PolákAutor: Michael Tomes

Výsledky Agentura roku 2012:

Agentura roku 2012 – Y&R Praha
Agentura roku 2012 – 2. místo – Kaspen/Jung von Matt
Agentura roku 2012 – 3. místo – Ogilvy
Agentura roku 2012 – 4. místo – Mark/BBDO
Agentura roku 2012 – 5. místo – Saatchi & Saatchi

Cena za úspěchy v soutěžích – Y&R Praha
Cena za nejlepší image – Kaspen/Jung von Matt
Skokan roku – Mather a TBWA\Praha

Cena redakce Strategie: ViralBrothers

Mediální agentura roku – 1. místo – OMD Czech
Mediální agentura roku – 2. místo – Médea
Mediální agentura roku – 3. místo – MediaCom

Výsledky BoB 2012

Best of Best Art Director:
1. Marco Antonio do Nascimento, Y&R Praha
2. Matthew Edwards, Y&R Praha
3. Atila Martins, Y&R Praha

Best of Best Copywriter:
1. Daniel Joseph, Y&R Praha
2. Martina Veselá, Y&R Praha
3. Conor Barry, Y&R Praha

Best of Best Kreativní ředitel:
1. Jaime Mandelbaum, Y&R Praha
2. Eda Kauba, Havas Worldwide Prague
3. Andrej Štuk, Mark/BBDO

Best of Best Kreativní tým:
1. Marco Antonio do Nascimento, Daniel Joseph, , Y&R Praha
2. Matthew Edwards, Daniel Joseph, Y&R Praha
3. Martina Veselá, Atila Martins , Y&R Praha

O loňském ročníku Agentury roku se dočtete zde:

Autor: Jana Brassányová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Nejčtenější