Tři Češi z deseti sledují internet přes mobil | E15.cz

Tři Češi z deseti sledují internet přes mobil

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Michael Tomes, E15

Strategie, Petr Novotný

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Již více než 3 miliony tuzemských uživatelů internetu používají k návštěvě webových stránek mobilní telefon, jak zjistil výzkum NetMonitor. Počet zobrazení stránek provedených z mobilů dosáhl téměř 1,2 miliardy.

V září se výrazně zvýšil počet reálných uživatelů, kteří z mobilních telefonů navštěvovali multimediální obsah – je jich více než 740 tisíc. Denně sleduje multimediální obsah z mobilních telefonů průměrně 58 tisíc uživatelů po dobu téměř 12 minut. Vyšší hodnoty byly také zaznamenány u počtu zahájených přehrání.

Co se týče návštěvnosti z klasických počítačů, rostly v září všechny ukazatele. Počet návštěvníků webových stránek vzrostl o téměř 240 tisíc. Nejnavštěvovanějšími kategoriemi webových stránek, byly Domovské stránky portálů (5,9 milionu RU), Zpravodajské weby (4,5 milionu) a Bulvární magazíny (3,9 milionu). Počet návštěv přesáhl v září 891 milionů a průměrná délka návštěvy dosáhla 8,5 minuty. Oproti návštěvnosti z mobilních telefonů navštěvuje multimediální obsah z PC více uživatelů ve všední dny než o víkendech.

Tablet používá k návštěvě stránek zapojených do výzkumu již téměř 1,2 milionu uživatelů, tedy o 15 procent více než v srpnu. Denní návštěvnost z tabletů se pohybuje kolem půl milionu RU a počet uživatelů navštěvujících webové stránky ve všední dny a o víkendech je ve srovnání s jinými zařízeními téměř stejný. Mezi kategorie s nejvyšší návštěvností patří v případě tabletů rovněž Domovské stránky portálů (745 tisíc RU), Bulvární magazíny (470 tisíc) a Zpravodajství (416 tisíc RU).

Autor: Strategie, Petr Novotný

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah