TV Barrandov odstartuje Johnův pořad Bez cenzury | E15.cz

TV Barrandov odstartuje Johnův pořad Bez cenzury

Radek John (foto E15)
Radek John (foto E15)
• 
ZDROJ: Petr Topic, Mlada fronta

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Investigativní pořad Radka Johna "Bez cenzury," jehož první díl TV Barrandov odvysílá v úterý večer, každý týden nabídne tři reportáže v široké žánrové paletě. První díl se zaměří mimo jiné na kauzu solárních elektráren. V tiskové zprávě to uvedla TV Barrandov. Návrat politika Johna k novinařině vyvolal řadu negativních reakcí.

John, který v minulosti vedl ministerstvo vnitra a byl předsedou strany Věci veřejné, v rámci aktivní politiky stále zůstal poslancem ve Sněmovně. V novém pořadu bude působit jako moderátor, dramaturg i reportér. Návrat Johna k novinářské práci právě vzhledem k jeho politické aktivitě vyvolal negativní ohlas především u novinářů tištěných médií, které stejně jako TV Barrandov patří do portfolia firmy Empresa Media. I přes ujištění vydavatelství, že s redakcí John nebude mít nic společného, někteří z nich, jako například komentátor časopisu Týden Martin Fendrych, dali výpověď.

John se při přípravě pořadu, ve kterém budou řešit i praktiky lichvářů nebo korupční kauzy, inspiroval v zahraničí. „Nikdo nevymyslí lepší schéma investigativního pořadu, než jsou tři reportáže. Už dávno na to přišli v americkém pořadu 60 Minutes,“ uvedl John, který byl dlouhá léta tváří podobného pořadu TV Nova „Na vlastní oči.“ Ten se po několikaleté pauze loni v září vrátil na obrazovky. Na politické, ekonomické i společenské kauzy se zaměřuje i investigativní pořad České televize „Reportéři ČT.“

Pořad „Bez cenzury“ se chce od konkurenčních pořadů odlišit zejména tím, že nebude mít žádné studio. Všechny kauzy se budou natáčet v exteriérech, což podle tvůrců podtrhne reálnost kauz, které se v reportážích odhalují.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.