Twitter koupil společnost MoPub | E15.cz

Twitter koupil společnost MoPub

Twitter, ilustrační foto
Twitter, ilustrační foto
• 
ZDROJ: skipprichard.com

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Sociální síť Twitter koupila firmu MoPub, která se zabývá reklamou v mobilních zařízeních. Podmínky transakce nebyly zveřejněny. Podle serveru AllThingsD ale Twitter za převzetí zaplatil asi 350 milionů dolarů (téměř sedm miliard Kč), což představuje největší akvizici v historii podniku.

MoPub inzerentům pomáhá zaměřit reklamu na konkrétní cílovou skupinu. Převzetí podniku podle listu Financial Times pomůže Twitteru zautomatizovat systém prodeje reklamy a rozšíří jeho partnerství s mediálními společnostmi. Akvizice je součástí snahy Twitteru o posílení příjmů před připravovaným vstupem na akciovou burzu. Společnost EMarketer předpokládá, že Twitter letos díky reklamě v mobilních zařízeních získá přes 300 milionů dolarů. To by měla být více než polovina jeho celkových příjmů z reklamy.

Twitter je bezplatnou službou, jejímž prostřednictvím si uživatelé mohou sdělovat vzkazy ve zprávách o délce do 140 znaků. Služba byla spuštěna v roce 2006 a od té doby se dynamicky rozvíjí. V současnosti ji každý měsíc využívá přes 200 milionů lidí.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah