UPC chce zvýšit počet přípojek během tří let o 300 tisíc | E15.cz

UPC chce zvýšit počet přípojek během tří let o 300 tisíc

web UPC
web UPC
• 
ZDROJ: msc

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Největší tuzemská kabelová firma UPC se chce během následujících tří let dostat k dalším 300 tisíc domácností. Nyní je v dosahu 1,4 milionu bytů. Vedle pokládání nových kabelů k tomu chce využít akvizice, nedávno například koupila lokální kabelovou televizi KTK Klášterec. Řekl to mluvčí David Frodl.

Koupí společnosti KTK z Klášterce nad Ohří firma získala 3500 zákazníků a celkem 5500 přípojek. Zaplacená částka byla podle obchodního rejstříku 180 tisíc korun. Podle Frodla jde o první akvizici od roku 2011.

„Každoročně zvyšujeme částky na investice, na které nyní dáváme průměrně dvacet procent našich výnosů ročně. V tom je započítána i snaha o další expanzi, co se týče zákazníků,“ uvedl Frodl. Firma podle něj nevylučuje další akvizice, ale počítá především s organickým rozšiřováním sítě, tedy pokládáním kabelů.

Soupeření s O2

UPC Česká republika je největším českým poskytovatelem placených televizních služeb a širokopásmového vysokorychlostního internetu. Její kabelové sítě jsou v dostupné v 370 lokalitách, kde je využívá přes 600 tisíc zákazníků. Nedávno vyčlenila svou kabelovou síť do dceřiné firmy UPC Infrastructure.

Největším konkurentem UPC je operátor O2 se svou internetovou televizí O2 TV a internetovým připojením xDSL. UPC je dceřinou společností Liberty Global, která působí celkem ve 14 zemích a obsluhuje 27 milionů klientů.

UPC spouští Wi-Free. Přístup bude mít 440 000 zákazníků

UPC zařazuje Barrandov Plus a otvírá pátou desítku kanálů v HD

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah