V dubnu na internetu nejvíc proinzeroval Vodafone | E15.cz

V dubnu na internetu nejvíc proinzeroval Vodafone

admonitoring
admonitoring
• 

red

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
V dubnu 2012 zadavatelé internetové display reklamy využili reklamní prostor v ceníkové hodnotě 414 milionů korun. Meziměsíčně výdaje narostly o 5 %. Největším zadavatelem byla společnost Vodafone, která na internetu umístila inzerci v hodnotě 11,6 milionů korun.

Podle monitoringu internetové display reklamy AdMonitoring využili zadavatelé v dubnu 2012 online reklamu v hodnotě 414 milionů korun. Meziměsíčně došlo k nárůstu výdajů o 5,15 %. Meziroční změna představovala dokonce 26 % (bezmála 86 milionů korun).

Na vrcholu žebříčku zadavatelů se objevila společnost Vodafone, která v dubnu využila internetový reklamní prostor v hodnotě 11,6 milionů korun, display inzerci v jen o něco málo nižší hodnotě umístila společnost Air Bank. Třetí místo pak obsadila společnost Tchibo (9,5 milionů korun).


Top 10 provozovovatelů za duben umístilo online inzerci v ceníkové hodnotě 391 milionů korun. Více než poloviční nárůst zaznamenal monitoring u subjektu Impression Media a téměř třicetiprocentní u Seznamu. Ostatní provozovatelé v dubnu vykazovali stagnaci nebo pokles.

Autor: red

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah