Zamilovaná jablka v kampani Mattoni Schorle | E15.cz

Zamilovaná jablka v kampani Mattoni Schorle

Zamilovaná jablka v kampani Mattoni Schorle
Kampaň Mattoni Schorle
• 
ZDROJ: archiv

Strategie, Petr Novotný

Karlovarské minerální vody spustily pro podporu značky Mattoni Schorle kampaň, ve které dostali lidé možnost napsat příběh své lásky slunečním paprskem přímo na jablko zrající v sadu. Vznikla tak speciální odrůda "osobních jablek" Mattoni Schorle. Za kampaní stojí agentura Symbio.

První fáze kampaně Mattoni Schorle spočívala v crowdsourcingu příběhů na facebookovém profilu Mattoni. Značka se tu ptala svých fanoušků na jednoduchou otázku: „Jak dáváte svojí lásce šťávu?“ Na základě každého příspěvku vytvořila agentura Symbio speciální neprůsvitnou šablonu, kterou v jabloňovém sadu Miloše Thoře v Pěnčíně nalepila na zrající jablka, a pomocí dopadajících slunečních paprsků postupně „vytetovala“ na každé jablko osobní vzkaz.

„Vypůjčili jsme si vlastně obrácený princip tisku na fotocitlivý papír – jen místo papíru jsme použili jeho přírodní variantu, povrch jablka,“ popisuje použitou technologii Martin Svetlík, creative director Symbia, a dodává: „Je to tradiční japonská technika – třeba v roce 1894 dostal jablko s vlastní podobiznou jako osobní dar ruský car Mikuláš II.“

Celou kampaň zachycuje promo video, které aktivaci právě v těchto dnech završuje na Facebooku a YouTube. Kompletní realizaci zajistilo Symbio Digital ve spolupráci svého social departmentu a in-house videoprodukce Symbiograf.

„Chtěli jsme zákazníkům připomenout, že Schorle není další ochucená minerálka na trhu, ale že má celých 50 % ovocné šťávy. A na to jsme potřebovali výjimečně atraktivní exekuci přesahující online prostředí,“ vysvětluje vznik kampaně s názvem Dejte lásce šťávu Dominika Zúberová, junior brand manager Mattoni Schorle.

Na facebookovém profilu Mattoni navíc postupně dozrávalo jablko Schorle přímo v profilové fotografii.

Autor: Strategie, Petr Novotný

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.