Změny v OKD: Jonák šéfem vnějších vztahů a Síbrt tiskovým mluvčím | E15.cz

Změny v OKD: Jonák šéfem vnějších vztahů a Síbrt tiskovým mluvčím

Změny v OKD: Jonák šéfem vnějších vztahů a Síbrt tiskovým mluvčím
Důl Paskov
• 
ZDROJ: NWR

rap

Ředitelem vnějších vztahů OKD se stal Petr Jonák, který zároveň vede vnější vztahy a komunikaci v mateřské společnosti NWR. Novým mluvčím OKD a šéfem redakční rady týdeníku Horník je Marek Síbrt. Současně s tím ze společnosti odchází dosavadní mluvčí Vladislav Sobol, který ve své funkci působil 6 let.

Novým ředitelem vnějších vztahů OKD se stal Petr Jonák, který v posledních třech letech působil v několika manažerských pozicích ve skupině BXR Group. Marek Síbrt, jenž do nynějška Pavla Sobola ve funkci mluvčího zastupoval, před nástupem do OKD například vyučoval mediální komunikaci na ostravské Vyšší odborné škole Jana Ámose Komenského či působil v týdeníku Sedmička vydavatelství Mladá fronta. Komunikaci s novináři Nadace OKD bude mít nově na starosti Veronika Kusá.

Uvedené změny souvisí s celkovou restrukturalizací firmy, která tak pravděpodobně reaguje na současné ekonomciké výsledky a situaci na trhu. OKD, která je součástí těžební společnosti NWR, prodělala za letošní první půlrok 395,7 milionu eur, tedy v přepočtu přes deset miliard korun. Do špatného výsledku se promítlo přecenění těžebních aktiv kvůli nízké ceně uhlí.


Autor: rap
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!