Zýka z rozhlasu míří do Evropské vysílací unie | E15.cz

Zýka z rozhlasu míří do Evropské vysílací unie

Karel Zýka, Český rozhlas
Karel Zýka, Český rozhlas
• 
ZDROJ: archiv

Strategie, Petr Novotný

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ředitel odboru techniky a šéf týmu pro digitalizaci Českého rozhlasu Karel Zýka byl zvolen členem Operations Council EBU, což je poradní orgán Výkonné rady EBU. Stal se tak jedním z nejvýše postavených zástupců ČRo v poradních orgánech Evropské vysílací unie (EBU).

Operations Council připravuje podklady ke strategickým projektům EBU, a to zejména z pohledu obchodních strategií, jednání s klíčovými partnery z komerční sféry na evropské úrovni a posuzování obchodního, marketingového a technologického rozvoje veřejnoprávního vysílání v Evropě.

Kromě ČRo má svého zástupce v Operations Council EBU i France Television, německá ZDF, italská RAI, finská YLE, polská televize TVP či turecký vysílatel TRT. Rada je v současném složení osmičlenná a bude fungovat v rámci stávajícího volebního mandátu do roku 2017. „Český rozhlas potvrdil, že je pro vyspělé mediální domy západní Evropy strategickým partnerem. V orgánech EBU, které se týkají rozhlasového vysílání, máme zhruba desítku našich pracovníků. V rámci rozhlasové sekce EBU patříme k těm nejaktivnějším členům,“ uvedl generální ředitel Peter Duhan.

Pro Český rozhlas je strategicky významné zejména zastoupení v prestižním Rozhlasovém výboru EBU, který sdružuje evropská veřejnoprávní rádia. Jeho členem byl letos v květnu opětovně zvolen náměstek generálního ředitele ČRo pro program a vysílání René Zavoral.

Rozhlasový výbor EBU (EBU Radio Committee) má 14 členů a je hlavním statutárním orgánem pro evropské veřejnoprávní rozhlasy. Rozhoduje tak o strategických prioritách pro rozhlasové vysílání v Evropě. Rovněž formuluje společná stanoviska veřejnoprávních rádií v oblasti legislativy, autorsko-právních otázek v hudební oblasti či digitalizace a podporuje rozvoj rozhlasového vysílání v členských zemích EBU.

Autor: Strategie, Petr Novotný

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah