Po třech letech klesla řecká nezaměstnanost na 25 procent | E15.cz

Po třech letech klesla řecká nezaměstnanost na 25 procent

Řekové - ilustrační foto
Řekové - ilustrační foto
• 
ZDROJ: ctk/AP

ČTK

Počet lidí bez práce v Řecku v květnu klesl na 25 procent z 25,6 procenta v předchozím měsíci. Dostal se tak na nejnižší úroveň za téměř tři roky. Ve srovnání s průměrem v celé Evropské unii však zůstal více než dvojnásobný. Vyplývá to ze čtvrtečních údajů řeckého statistického úřadu ELSTAT.

Míra nezaměstnanosti v Řecku je nejnižší od června 2012, kdy činila 24,9 procenta. Rekordního maxima 27,9 procenta dosáhla v září 2013. Za poklesem míry nezaměstnanosti stojí stabilizace řeckého hospodářství po šestileté recesi. V létě však ekonomiku těžce zasáhly neshody mezi řeckou vládou a mezinárodními věřiteli, jejichž důsledkem bylo mimo jiné omezení pohybu kapitálu v Řecku.


source: tradingeconomics.com

Evropská komise v červenci odhadla, že hrubý domácí produkt Řecka v letošním roce klesne o dvě až čtyři procenta. Ještě v květnu přitom očekávala růst o 0,5 procenta a před půl rokem dokonce počítala se zvýšením HDP až o 2,9 procenta. V loňském roce řecká ekonomika stoupla o 0,7 procenta.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.