Boj o večerky: připoutat je k sobě chtějí Makro i Tamda | E15.cz

Boj o večerky: připoutat je k sobě chtějí Makro i vietnamský velkoobchod Tamda

Martina Patočková

Na trhu prodejců potravin přituhuje: obchodní řetězce jako Tesco, Penny či Lidl jdou do čím dál menších měst s menšími formáty prodejen, a vytlačují tak nezávislé obchody. Velkoobchodní řetězec Makro se nyní pokouší zachránit malé večerky – a tím i vlastní tržby. Houstne i konkurence mezi velkoobchody, kde se prosazuje vietnamský velkoobchod Tamda Foods.

„Máme hodně plánů, aktuálně připravujeme uvedení distribučního centra Tamda Foods v Brně do provozu, s cílem usnadnit distribuci zboží na pobočky a zlepšit kvalitu služeb. V roce 2021 plánujeme otevření nových poboček v dalších městech Česka,“ přibližuje plány Tamda Foods její marketingový šéf Viet Mai Duc s tím, že otevírat chtějí i další hypermarkety.

Tamda Foods působí na trhu devět let a vlastní obchodní centrum v Ústí nad Labem, kde kdysi býval Carrefour a kde má nyní vlastní hypermarket. Další hypermarkety má v Praze a Brně. V Praze Hostivicích společnosti patří obří distribuční centrum, další roste v Brně. Za poslední rok se podle marketingového manažera blíží jejich obrat třem miliardám korun.

Tamda Foods, stejně jako Makro, cílí na menší obchody, ale třeba i benzinové pumpy. Nezaměřuje se přitom jen na vietnamské večerky. „Naši zákazníci jsou různorodí, zahrnují Čechy, Vietnamce, Slováky a další,“ popisuje Viet May Duc s tím, že aktuálně mají zhruba sto tisíc odběratelů. Mají i svůj e-shop a zboží rozvážejí.

Aliance malých

Malé obchody jsou na trhu dlouhá léta válcovány, protože se jen těžko přizpůsobují velkým zahraničním sítím se širší nabídkou a lepšími nákupními cenami. Valná většina z nich se proto sdružuje do aliancí či družstev, aby společně dosáhly na lepší ceny při nákupu.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu E15
fotoRoční předplatné1899 Kč
Ušetříte 489 Kč oproti měsíčnímu předplatnému
Objednat
fotoČtvrtletní předplatné499 Kč
Ušetříte 98 Kč oproti měsíčnímu předplatnému
Objednat
fotoMěsíční předplatné99 Kč
Cena 99 Kč platí pro první měsíc pro nové předplatitele. Další následující měsíc stojí 199 Kč.
Objednat
fotoDarujte roční předplatnéNáhled předplatného1899 Kč Objednat
Firemní předplatné
Roční licence pro firmy a instituce
Printová verze E15
Předplatné printového deníku E15

Podpořte E15 v anketě Křišťálová lupa

Deník E15 byl nominován v anketě Křišťálová Lupa 2020 o nejlepší zpravodajský web v Česku. Podpořte nás svým hlasem - ZDE.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!