Čeští vinaři dostanou od Bruselu 700 milionů korun | E15.cz

Čeští vinaři dostanou od Bruselu 700 milionů korun

vinice
vinice
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Čeští vinaři získají v rámci Programu podpor ve vinohradnictví a vinařství na léta 2014 až 2018 celkem 25,8 milionu eur, což je 706 milionů korun. Česko tak bude moci každoročně čerpat z Evropské unie 5,155 milionu eur, tedy 141,8 milionu korun. Příslušné nařízení dnes schválila vláda. Program má podpořit česká vína na světovém trhu.

Smyslem programu je v zájmu zachování a rozvoje zaměstnanosti v oboru a na venkově a v zájmu posílení českého vinařství a vinohradnictví podpořit česká vína na světovém trhu a přeměna vinic. „Důležitou součástí programu je také podpora a udržení mladých vinohradníků a vinařů v oboru,“ uvádí ministerstvo zemědělství v předkládací zprávě k návrhu.

Návrh nařízení vlády nemá mít dopad na státní rozpočet ani na ostatní veřejné rozpočty, podpora je plně hrazena z peněz Evropské unie. Náklady na administraci budou pokryty z rozpočtové kapitoly ministerstva zemědělství.

Podle předkládací zprávy má mít nařízení pozitivní vliv na podnikatelské prostředí v Česku, protože přináší pěstitelům a výrobcům vína garanci lepšího využití podpor na restrukturalizaci a přeměnu vinic nebo podpor na investice.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.