KFC začíná lákat vegany na bezmasá kuřecí křidélka, akcie Beyond Meat výrazně rostou | E15.cz

KFC začíná lákat vegany na bezmasá kuřecí křidélka, akcie Beyond Meat výrazně rostou

KFC začíná lákat vegany na bezmasá kuřecí křidélka, akcie Beyond Meat výrazně rostou
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Profimedia.cz
Štěpán Kult

Štěpán Kult

Mezinárodní řetězec s rychlým občerstvením KFC bude od zítřka nabízet produkty společnosti Beyond Meat. Ta na trh dodává náhražky masa. Zákazníci KFC se s nimi setkají v provozovně v americké Atlantě.


Půjde o veganskou variaci na kuřecí nuggety a smažená křídla, informuje agentura BloombergAkcie Beyond Meat v reakci na zprávu prudce posílily, během pondělního odpoledne přidávaly pět procent.

V minulosti řetězec uvedl, že nemá o zkoušení podobných inovací zájem. „Měli jsme ale naplánované schůzky s několika hlavními dodavateli. Chtěli jsme se o těchto produktech dozvědět více,“ řekl Kevin Hochman, vedoucí americké větve KFC již dříve pro CNBC.

Válka proti energeťákům. Německá strana Zelených je chce zakázat pro mladistvé do 16 let

Alternativní přístup k sortimentu není ale u fastfoodových řetězců novinkou.Ty, které se rozhodly prodávat veganské “maso” od Beyond Meat nebo jejího konkurenta Impossible Foods už hlásí obchodní úspěch, informoval server CNBC. Jde například o provozovny Del Taco.

Právě na základě zpětné vazby strávníků na veganské menu se KFC rozhodne, zda bude s náhražkami masa expandovat do dalších prodejen.

V USA má řetězec přes čtyři tisíce poboček, po celém světě nese značku KFC více než 22 tisíc restaurací.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!