KFC začíná lákat vegany na bezmasá kuřecí křidélka, akcie Beyond Meat výrazně rostou

Ilustrační foto

Ilustrační foto Zdroj: Profimedia.cz

Mezinárodní řetězec s rychlým občerstvením KFC bude od zítřka nabízet produkty společnosti Beyond Meat. Ta na trh dodává náhražky masa. Zákazníci KFC se s nimi setkají v provozovně v americké Atlantě.


Půjde o veganskou variaci na kuřecí nuggety a smažená křídla, informuje agentura BloombergAkcie Beyond Meat v reakci na zprávu prudce posílily, během pondělního odpoledne přidávaly pět procent.

V minulosti řetězec uvedl, že nemá o zkoušení podobných inovací zájem. „Měli jsme ale naplánované schůzky s několika hlavními dodavateli. Chtěli jsme se o těchto produktech dozvědět více,“ řekl Kevin Hochman, vedoucí americké větve KFC již dříve pro CNBC.

Alternativní přístup k sortimentu není ale u fastfoodových řetězců novinkou.Ty, které se rozhodly prodávat veganské “maso” od Beyond Meat nebo jejího konkurenta Impossible Foods už hlásí obchodní úspěch, informoval server CNBC. Jde například o provozovny Del Taco.

Právě na základě zpětné vazby strávníků na veganské menu se KFC rozhodne, zda bude s náhražkami masa expandovat do dalších prodejen.

V USA má řetězec přes čtyři tisíce poboček, po celém světě nese značku KFC více než 22 tisíc restaurací.