Less & Forest: Náš podíl na trhu zůstane stejný | E15.cz

Less & Forest: Náš podíl na trhu zůstane stejný

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: ctk

Dušan Kütner

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ačkoli Less & Forest podal v mnohamiliardovém tendru Lesů ČR na těžební práce na rok 2012 a další léta nejvyšší nabídky na třech čtvrtinách územních jednotek, tedy výrazně více než v letošním jednoletém tendru, nakonec podepíše smlouvy na zhruba stejný objem těženého dřeva jako letos, tedy asi na dva miliony metrů krychlových ročně. V rozhovoru pro deník E15 to řekl šéf skupiny Less Jan Mičánek.

V letošním jednoletém tendru firma podepsala smlouvy na 28 smluvních jednotek. Po otevření obálek s nabídkami do velkého tendru vyplynulo najevo, že firma podala nejlepší nabídku na 88 územních jednotkách. Transparency International, která s LČR na velkém tendru spolupracuje, poté upozornila na možnost přílišné koncentrace trhu.

Podle slov Mičánka ale zůstane podíl Less & Forest na trhu stejný jako letos. „Na to máme kapacity, z takového množství umíme dřevo dobře prodat,“ řekl Mičánek.

Pokud vítěz nepodepíše na jednotce smlouvu, Lesy ČR ji mohou podepsat s druhým či třetím v pořadí. Pokud se tak nestane, může tendr na dané jednotce zrušit a vyhlásit řízení znovu. Lesy ČR nechtěly komentovat, zda s postupem firmy Less souhlasí, či ne.

„Je na vítězi, zda smlouvu uzavře. Pokud odmítne, uplatní LČR další postupy v souladu se zákonem,“ řekl mluvčí lesů Zbyněk Boublík. „Složená jistina připadne při odstoupení od uzavření smlouvy LČR,“ dodal.

Rozhovor s Janem Mičánkem čtěte v pondělní E15.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah