Rohlik.cz vstupuje na bulharský trh | E15.cz

Rohlik.cz vstupuje na bulharský trh, koupil podíl v tamním e-shopu

Rohlik.cz
Rohlik.cz
• 
ZDROJ: archiv

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

On-line supermarket Rohlik.cz se spojil s bulharským e-shopem eBag.bg, ve kterém koupil podíl za milion eur (přes 26 milionů korun). Postupně chce ve firmě získat stoprocentní podíl. Podle zakladatele Rohlik.cz Tomáše Čupra má trh v Sofii obdobný potenciál jako v Praze. Rohlik.cz již působí v Maďarsku, letos připravuje vstup na rakouský a německý trh.

E-shop eBag.bg je podle Čupra lídrem na bulharském trhu. „Vstupujeme na trh v Sofii, dalším velkoměstě nad milion obyvatel. Očekáváme tedy obdobný potenciál jako v Praze, kde letošní obrat plánujeme přes osm miliard korun,“ uvedl Čupr.

Od roku 2015 fungoval eBag ve spolupráci s maloobchodním řetězcem Fantastico, v roce 2018 se osamostatnil. Kromě jiného nabízí zboží lokálních dodavatelů a farmářů, v Sofii a okolí doručuje nákup do tří hodin od objednání.

„Podle potenciálu vyhodnocujeme příležitosti jednotlivých trhů pro vstup otevřením vlastní pobočky nebo strategickým partnerstvím s již existujícím subjektem. K tomu jsme přistoupili právě v Bulharsku,“ uvedl dále Čupr.

Kvůli přípravě expanze přenechal Čupr vedení Rohlíku Petru Pavlíkovi. Sám přešel na místo výkonného ředitele skupiny. Na počátku června Rohlik.cz oznámil i další personální změny včetně šéfů rakouského a německého trhu. Rakouský Gurkerl.at povede Maurice Beurskens a vedení Rohlíku v Německu se ujme Erich Čomor. Maďarskou pobočku Kifli.hu řídí James McQuillan.

E-shop Rohlík provozuje firma Velká pecka, ve které Čupr vlastní většinový podíl. Partnerem je investiční skupina Miton. Loni Rohlik.cz zvýšil meziročně obrat o 60 procent na více než čtyři miliardy korun. Obchodu také vzrostl oproti roku 2018 více než dvojnásobně provozní zisk EBITDA na 60 milionů. Rohlik.cz má více než 450 tisíc zákazníků.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah