Tržby pekárně Penam loni klesly o procento na 3,5 miliardy | e15.cz

Tržby pekárně Penam loni klesly o procento na 3,5 miliardy

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Tržby pekárenské společnosti Penam z Rosic u Brna loni klesly o procento na 3,5 miliardy korun. Hospodaření se vrátilo k zisku, provozní zisk byl vyšší než předloni.

Firma také loni dokončila jednu z největších investic, což byla stavba pekárny v Rosicích, rozjela v ní zkušební provoz, vyplývá z výroční zprávy ve Sbírce listin. Firma patří do holdingu Agrofert dříve vlastněným Andrejem Babišem (ANO), nyní je ve svěřenských fondech.

Nová pekárna v Rosicích slouží k výrobě čerstvého pečiva. Zároveň umožnila koncentrovat výrobu toustového chleba, který se zde dříve dělal, do pekárny u Prahy. Firma modernizovala také pekárnu v Olomouci a mlýny v Kroměříži a ve Znojmě. Ve středních Čechách začala řešit distribuci vlastními silami a opustila externího dodavatele služeb.

Loni společnost Penam reagovala také na situaci na trhu práce a snažila se zamezit velké fluktuaci zaměstnanců především v dělnických pozicích. "Platy se zvýšily o 11 procent," uvedl ve zprávě předseda představenstva Jaroslav Kurčík. Aktuálně firma inzeruje desítky volných míst, převážně pro dělníky ve výrobě, obsluhu strojů, elektrikáře či řidiče. Pro dělnické pozice nabízí hrubé platy od 12.000 korun, obvykle maximálně do 20.000, pro řidiče či elektrikáře nabízí od 20.000 korun hrubého výš. Loni pracovalo pro firmu 1866 lidí, což je o 60 méně než o rok dříve.

Firma chce investovat do modernizace výroby i v dalších letech a snaží se na trh přicházet s novinkami, které sledují evropský trend stále silnějšího požadavku po zdravějším pečivu.

Společnost vznikla v roce 1992, v současnosti působí také na Slovensku, v Maďarsku a v Německu.

 

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Nejčtenější