Pražská burza ztrácela. Nejvíce klesly akcie Komerční banky | e15.cz

Pražská burza ztrácela. Nejvíce klesly akcie Komerční banky

Pražská burza v daný obchodní den klesla, proto je náš "robot" smutný
Pražská burza v daný obchodní den klesla, proto je náš "robot" smutný
• 
ZDROJ: E15.cz

E15.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Pražská burza mírně oslabila. Index PX ztratil 0.25 procenta na 1362,26 bodu. Nejvýznamněji přispěly akcie společnosti Komerční banka, které poklesly o 1.45 procenta a bankovní společnosti Moneta, které ztratily 0.22. Společně se podílejí na PX indexu 7.78 procenty. 

Největší pokles hodnoty postihl akcie společnosti Komerční banka a elektrárenské společnosti ČEZ. Největší nárůst dnes zaznamenaly akcie SHS PHOTON ENERGY a tabákové společnosti Phillip Morris.Vyplývá to z údajů burzovního webu.

Z třinácti hlavních titulů pražské burzy dnes pět zakončilo obchodování v mínusu, další dvě emise stagnovaly. Největší pokles vykázaly akcie finančního domu Komerční banka, které oslabily o 1.45 procenta na 884 korun. Nedařilo se ani akciím energetické společnosti ČEZ, které klesly o 0.9 procenta.

Oproti tomu nejvýraznějšího růstu dosáhly cenné papíry SHS PHOTON ENERGY, které si polepšily o 1.9 procenta na 42,80 korun. K dalším emisím, které posílily, patří i Phillip Morris. Akcie stouply o 1.15 procenta na 15820 korun.

Tato zpráva je generována softwarem za pomoci prvků umělé inteligence v rámci projektu TAČR.

Autor: E15.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newslettery