Přichází čas Majálesů | e15.cz

Přichází čas Majálesů

Majáles 2014
Majáles 2014
• 

.

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
S jarem se přiblížila doba, kdy budou studenti slavit. Studentský měsíc plný pozitivní energie, zábavy a informací zakončený největšími open-air festivaly. A rovnou ve třech městech.

Jako první si oslavy užili nejen studenti v Hradci Králové. Od 10. dubna stála na Masarykově náměstí májka – tradiční symbol spolupráce mezi studenty. Během následujících čtrnácti dní ožilo město různorodými akcemi určenými pro širokou veřejnost, např. Hradec – univerzitní město, během níž proběhly přednášky z různých univerzitních oborů. Vše zakončil 26. 4. majálesový průvod, který zamířil na louku za Piletický potok.

Co se v Hradci natrénuje, to se v Praze jako najde. Pražský měsíc studentů začal 25. března a potrvá do 30. 4., kdy se sejdeme neobvykle v Letňanech. Majáles nabídne program na desíti scénách v pavilonech letňanského výstaviště.

Říká se, že to nejlepší přijde na konec. Jestli to platí i o atmosféře v Brně, se přesvědčíme 7. května. Po loňském přesunu se i letošním ročník uskuteční na brněnském výstavišti. Majáles nabídne program na 5 venkovních a 4 krytých scénách v pavilonech. “Kvůli pohodlí návštěvníků přidáváme obří pavilon P a sousední plochy,” uvedl mluvčí Majálesů Štěpán Neubauer.

Hlavními taháky letošních ročníků jsou kapely Chinaski, Horkýže Slíže, holandští Kensigton nebo Tomáš Klus.

Majáles 2014Autor:

Bezkontaktní festival

Letošní novinkou budou čipové náramky. Ty budou každému návštěvníkovi sloužit namísto papírové vstupenky a zároveň jimi budou platit v celém prostoru festivalu jednoduchým přiložením čipu. Přínosem bude především zrychlení obslužnosti při placení. Další výhodou je zapojení návštěvníků do inteligentních her, propojení se sociálními sítěmi a větší bezpečnost - registrované náramky totiž půjde v případě ztráty nahradit.

http://www.majales.cz/.

Autor: .

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah