Provozovatel českého KFC expanduje do Rakouska, otevírat chce až pět poboček ročně | E15.cz

Provozovatel českého KFC expanduje do Rakouska, otevírat chce až pět poboček ročně

Provozovatel českého KFC expanduje do Rakouska, otevírat chce až pět poboček ročně
KFC
• 
ZDROJ: KFC

ČTK

Polská společnost AmRest, která v Česku provozuje řetězce rychlého občerstvení KFC a Burger King, otevřela svou první pobočku KFC v rakouském Štýrském Hradci. 

Nyní je v Rakousku celkem šest KFC restaurací, z toho pět provozuje firma Queensway Restaurants, jednu otevřel právě AmRest. Do budoucna tam chce firma otevírat tři až pět poboček KFC ročně. 

V současnosti AmRest provozuje po celém světě 1500 restaurací pod sedmi značkami, mezi které patří i značka Starbucks. Rakousko je 15. zemí, kde firma působí. Rakouské KFC bude řízené z Česka.

Provozovatel KFC a Burger Kingu ztrojnásobil zisk, zaměstnanců přibývá

"Ve světě je zcela běžné, že v jedné zemi působí na jednu značku více franšízantů. Obecně se uplatňují dva principy. První je 'solo operator', kde pro danou zemi funguje pouze jeden hlavní franšízant, takto spravuje AmRest značku KFC například v Česku, Polsku či Maďarsku. Druhým principem je, že danou značku na trhu spravuje více franšízantů, třeba právě KFC v Rakousku nebo v Německu," sdělila za společnost AmRest Tereza Váchová.

Řetězec KFC pocházející z USA, který prodává především produkty z kuřat, má aktuálně v ČR 82 poboček. Společnosti AmRest v ČR v roce 2015 vzrostl meziročně více než trojnásobně zisk na 134 milionů korun. Tržby firmy v restauracích vzrostly v daném roce o zhruba 12 procent na 2,34 miliardy korun. Společnost byla naposledy ve ztrátě v roce 2013. Loňské výsledky zatím nezveřejnila.

Bitcoin nepřestává mohutně růst. Na investice teď ale není nejlepší doba, tvrdí experti

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!