Akcie Tesly rostou. Spekulanti sázející na jejich pokles tratí | E15.cz

Akcie Tesly prudce rostou. Spekulanti sázející na jejich pokles tratí miliardy dolarů

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Investoři sázejícící na pokles ceny akcií amerického výrobce elektromobilů Tesla již od začátku letošního roku přišli o více než osm miliard dolarů (přes 180 miliard korun), píše server CNBC s odvoláním na údaje společnosti S3 Partners.

Akcie automobilky Tesla v posledních dnech těží z dobrých hospodářských výsledků. Firma minulý týden oznámila, že ve čtvrtém kvartálu vydělala 105 milionů dolarů, a vykázala tak druhý čtvrtletní zisk za sebou. Během pondělního obchodování si akcie Tesly připisovaly až 20 procent a investoři sázející na jejich pokles přišli o téměř 2,5 miliardy dolarů, uvedl server CNBC.

Spoluzakladatel a generální ředitel Tesly Elon Musk je známý svým negativním postojem k investorům sázejícím na pokles cen akcií. Začátkem prosince například na svém twitterovém účtu napsal, že spekulace na pokles cen akcií by měly být nezákonné.

Cena akcií společnosti Tesla se během posledních šesti měsíců zvýšila o téměř 220 procent a poprvé překročila hranici 700 dolarů. V tržní hodnotě již Tesla předstihla německý automobilový koncern Volkswagen a před sebou má pouze japonskou automobilku Toyota Motor.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah