Tesla vykázala druhý čtvrtletní zisk za sebou | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Tesla vykázala další čtvrtletní zisk, akcie prudce posílily

ČTK

Americký výrobce elektromobilů Tesla za loňský rok vykázal ztrátu 862 milionů dolarů, tedy téměř dvacet miliard korun. V samotném čtvrtém kvartálu však vydělal 105 milionů dolarů. To je zhruba 2,4 miliardy korun a automobilka tak vykázala druhý čtvrtletní zisk za sebou. Cena akcií podniku po zveřejnění výsledků vzrostla o více než osm procent a poprvé překonala hranici 620 dolarů.

Celoroční ztráta společnosti, jejímž šéfem a spoluzakladatelem je podnikatel Elon Musk, klesla z 976 milionů dolarů v roce 2018, upozornila agentura DPA. Tesla rovněž uvedla, že v letošním roce hodlá dodat zákazníkům více než půl milionu vozů.

Firma již dříve oznámila, že v loňském roce zvýšila dodávky zákazníkům o 50 procent na zhruba 367 500 vozů. V samotném čtvrtém čtvrtletí dodala zákazníkům 112 tisíc elektromobilů.

Vladan Gallistl: Dechberoucí příběh akcií Tesly má hodně chatrnou kostru

Bez zahrnutí mimořádných položek Tesla ve čtvrtém čtvrtletí vydělala 2,06 dolaru na akcii. Zisk tak překonal očekávání analytiků, kteří jej podle průzkumu společnosti Refinitiv odhadovali na 1,72 dolaru na akcii.

Cena akcií Tesly se od loňského května více než ztrojnásobila. V tržní hodnotě tak firma předstihla německý automobilový koncern Volkswagen, upozornila agentura AP.

Musk se přiblížil výplatě obřích bonusů. Můžou z něj udělat nejbohatšího muže světa
Tesla se dere na pozici nejhodnotnější automobilky na světě, předstihla Volkswagen

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!