Automobilka Hyundai prý plánuje jednosedadlový elektromobil | E15.cz

Automobilka Hyundai prý plánuje jednosedadlový elektromobil

ilustrační foto
ilustrační foto
• 

ČTK

Jihokorejská automobilka Hyundai Motor se rozhodla zahájit vývoj jednosedadlového elektromobilu i skútru s elektrickým pohonem. Informoval o tom dnes list Korea Economic Daily s odvoláním na nejmenovaného představitele podniku. Firma podle listu pracuje rovněž na robotickém zařízení, které by mělo pomáhat v pohybu starším lidem.

Hyundai je největší automobilkou v Jižní Koreji a spolu se sesterskou společností Kia tvoří pátého největšího výrobce aut na světě. Obě firmy se však v poslední době potýkají se zpomalením poptávky v Číně a na dalších rozvíjejících se trzích. Ve Spojených státech navíc získávají zpět ztracené pozice na trhu jejich američtí a japonští rivalové.

Čistý zisk Hyundai loni klesl o 13 procent na 6,42 bilionu wonů (130 miliard korun). Dostal se tak na nejnižší úroveň za posledních pět let. Hyundai vyrábí automobily rovněž v České republice, v listopadu 2008 firma oficiálně zahájila sériovou produkci v Nošovicích na Frýdecko-Místecku.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.