BMW varuje zaměstnance Rolls-Royce: Brexit by přinesl problémy | E15.cz

BMW varuje zaměstnance Rolls-Royce: Brexit by přinesl problémy

Rolls-Royce, ilustrační foto
Rolls-Royce, ilustrační foto
• 
ZDROJ: Pixabay.com

Adam Štěpánek

Německá automobilka BMW zaslala zaměstnancům britské dceřiné společnosti Rolls-Royce dopis, ve kterém varuje před následky případného odtržení Velké Británie od EU. Mezi ně patří například zvýšení cen a problematičtější pohyb osob v rámci Unie, což by mělo dopad i na pracovní místa.

„Volný obchod je důležitý pro mezinárodní byznys,“ píše BMW v dopise. „Rolls-Royce Motor Cars vyvážejí auta skrze EU a přes region dováží značný počet součástek,“ dodala automobilka.

BMW se obává i případných tarifních bariér, které by znamenaly zvýšení cen a tím pádem problematičtější obchodování odtržené Velké Británie s Evropskou unií. Podle firmy se nedá předpokládat, že by byl Británii i nadále umožněn volný obchod se zbytkem Unie.

V dopise se také zdůrazňuje důležitost volného pohybu osob, čemuž by brexit mohl učinit přítrž. Vedení německé automobilky přiznává, že taková změna by patrně znamenala zásah do zaměstnanecké základny dceřiné společnosti.

„Rozhodnutí zda zůstat v Evropské unii je na britských voličích,“ píše se v dopise. „BMW Group ale věří, že Velká Británie na tom bude lépe jako člen Unie.“

Britové o případném odtržení od EU rozhodnou letos 23. června, kdy se koná referendum. Podle sázkových kanceláří se dříve relativně malá pravděpodobnost brexitu stále zvyšuje, poslední kurzy jsou vypsané v poměru dva ku jedné.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.