Boeing dodá FedExu 50 letadel v hodnotě čtvrt bilionu korun | E15.cz

Boeing dodá FedExu 50 letadel v hodnotě čtvrt bilionu korun

FedEx Boeing 777-FS2
FedEx Boeing 777-FS2
• 
ZDROJ: CC BY-SA 2.0: Aero Icarus; Wikimedia

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Americká strojírenská společnost Boeing získala od zasilatelské firmy FedEx zakázku na 50 nákladních letadel Boeing 767-300F v katalogové ceně deset miliard dolarů (zhruba 250 miliard korun). Součástí kontraktu je navíc opce na nákup dalších 50 letounů.

Podle agentury Reuters jde o dosud největší zakázku na tento typ letadla, která Boeingu zajistí využití kapacit pro jeho výrobu až do příštího desetiletí. Společnost FedEx oznámila, že Boeing dodá objednaná letadla její divizi FedEx Express v letech 2018 až 2023.

„Je to pokračování našeho velmi úspěšného programu modernizace leteckého parku a umožní nám to snížit strukturální náklady, zefektivnit využívání pohonných hmot a posílit spolehlivost naší globální sítě,“ uvedl šéf divize FedEx Express David J. Bronczek.

Boeing v loňském roce získal zakázky na 1432 letadel, což představuje nejlepší výsledek v historii podniku. Zákazníkům loni dodal 723 letadel, a stanovil tím nový roční rekord pro celý letecký průmysl. Již třetí rok po sobě navíc v dodávkách předstihl svého evropského konkurenta Airbus.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah