Boeing podepsal obří zakázku s opcí na 60 letounů | E15.cz

Boeing podepsal obří zakázku s opcí na 60 letounů. Dodat hned má víc než dvě desítky strojů 737 MAX

ČTK, vku

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Americký výrobce letecké techniky Boeing získal od soukromé investiční společnosti 777 Partners zakázku na dodání 24 letadel 737 MAX. Součástí je také opce na nákup dalších 60 letadel, uvedla agentura Reuters. Už dříve informovala, že Boeing jedná o velké zakázce také se společností Southwest Airlines, která chce koupit desítky letadel 737 MAX za několik miliard dolarů.

Společnost 777 Partners, která sídlí v Miami na Floridě, má podíl v kanadské nízkonákladové letecké společnosti Flair Airlines. Koupit si chce verzi 737-8 a tato letadla pronajímat spřízněným aerolinkám.

„Letadla 737-8 jsou fantastickým doplňkem do našeho leteckého portfolia a našim partnerům umožní využít výborných ekonomických vlastností těchto strojů, aby mohli pasažérům nabízet levné cestování a zároveň snížit uhlíkovou stopu,“ poznamenal zakladatel společnosti 777 Partners Joshua Wander.

Například aerolinky Alaska Airlines v prosinci oznámily, že koupí 23 letadel 737 MAX 9, zatímco irský nízkonákladový letecký dopravce Ryanair koupil 75 letadel 737 MAX.

Ve verzi 737-8 uletí toto letadlo 6575 kilometrů, což je zhruba o 1100 kilometrů více než starší letadla Boeing 737.

Provoz letadel Boeing 737 MAX byl na jaře 2019 po dvou tragických nehodách pozastaven, znovu do vzduchu letadla mohou od loňského listopadu. Povolení vydaly úřady ve Spojených státech a některých dalších zemích, letos se přidala také Evropská unie. Boeing 737 MAX byl až do přerušení provozu nejprodávanějším letadlem firmy, kvůli potížím s letadly Boeing za loňský rok vykázal ztrátu skoro 12 miliard dolarů.

Autor: ČTK, vku

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah