Streamovací služba Max startuje v Česku. Jaké seriály a filmy nabídne a kdy skončí HBO Max?

Dune: Prophecy

Dune: Prophecy Zdroj: Max, Warner Bros. Discovery

Harry Potter se na streamovací platformě Max představí i v podobě seriálu.
Dune: Prophecy
The Penguin: Oficiální trailer
4
Fotogalerie

Společnost Warner Bros. Discovery spouští 21. května streamovací službu Max, která nahradí stávající HBO Max. Aktuální nabídka filmů a seriálů se rozšíří zejména o dokumentární tvorbu z Discovery+. Na platformě nově naladíte také celou řadu sportovních událostí včetně LOH v Paříži. Kolik bude stát předplatné a na jaké novinky se mohou odběratelé těšit?

Co je streamovací služba Max?

Streamovací služba Max vznikne sloučením HBO Max a Discovery+. Jde o dlouho avizovaný krok konglomerátu Warner Bros. Discovery, který vznikl fúzí společností Warner Media a Discovery. Změny provázely platformy HBO Max a Discovery+ již od roku 2022, kdy byla fúze obou společností završena.

Původně bylo v plánu plné sloučení platforem, kdy měl nově vzniklý Max nahradit HBO Max i Discovery+. Obavy z odlivu předplatitelů služby Discovery+ přiměly vedení společnosti k částečnému přehodnocení plánů. V rámci služby Max se tak nakonec stávající obsah z HBO Max rozšíří o vybrané tituly z platformy Discovery+. Tato služba ovšem zůstane zachována i samostatně.

Co nabízí Discovery+

Zatímco HBO Max není pro tuzemské odběratele novinkou, Discovery+ u nás ještě nepůsobí. Některé tituly se tak v ČR objeví vůbec poprvé. Společnost Discovery představila vlastní streamovací platformu v roce 2020. Divákům ve Spojených státech se otevřela v lednu 2021 a expanze do dalších zemí včetně Česka se měla konat ve stejném roce. Nakonec se uskutečnila jen částečně a tuzemští uživatelé přístup k platformě dosud nemají.

Discovery+ se zaměřuje na dokumentární tvorbu. Seznam pořadů zahrnuje dokumenty z dílen Discovery Channel, Animal Planet, TLC, HGTV, Food Network, Travel Channel nebo CNN. Kromě toho platforma zařazuje i sportovní přenosy z kanálu Eurosport.

Co nabízí HBO Max

Platformu HBO Max už čeští odběratelé znají. V ČR byla spuštěna 8. března 2022, kdy nahradila předcházející HBO Go. HBO Max nabízí filmy a seriály od společností či studií Warner Bros. Pictures, DC, Cartoon Network a řady dalších. Warner Bros. Discovery prostřednictvím HBO Max distribuuje většinu svých projektů. Pokud jde o filmy, premiéra na streamovací službě často přichází do 45 dnů od představení v kinech.

Start služby Max v ČR

Nová streamovací služba Max nahradí dosavadní HBO Max od úterý 21. května 2024. Kromě Česka bude platforma ve stejném termínu spuštěna i v dalších státech střední a východní Evropy, v severských zemích nebo na Pyrenejském poloostrově. V průběhu června a července bude Max k dispozici také v Polsku, Francii, Nizozemsku a Belgii.

Již na začátku letošního roku došlo ke zpřístupnění služby v Latinské Americe a Karibiku. Start v ČR přichází téměř přesně po roce od uvedení ve Spojených státech – američtí diváci mohou obsah Max sledovat od 23. května 2023.

Max vs. HBO Max

Hlavní výhodu Max oproti stávajícímu HBO Max představuje rozšířená knihovna doplněná o řadu novinek – především z dílny Discovery+. Nabídka obsahu bude více než dvojnásobná. K oblíbeným seriálům a filmům z produkce Warner Bros., Cartoon Network nebo DC přibydou reality show, dokumenty, true crime či pořady o jídle a domově. Součástí Max budou i sportovní přenosy ze streamovací služby Eurosport. Sportovní nadšenci se mohou těšit na tenisové grandslamy, cyklistické závody Grand Tour nebo 24hodinový závod Le Mans.

Kromě rozšířené knihovny láká platforma na:

 • vylepšenou personalizaci a vyhledávání,
 • lepší výkon,
 • jednodušší přihlašování a používání,
 • PIN pro profily dětí i dospělých.

Cena, předplatné a aktuální sleva

Max nabídne v České republice dva tarify – Standard a Premium. Za standardní tarif zaplatíte 219 Kč měsíčně, prémiové předplatné stojí o 80 Kč více. Výhodnější podmínky si můžete zajistit objednáním ročního paušálu, se kterým vás varianta Standard vyjde na 182,50 Kč/měsíc. K tarifům si za 70 Kč/měsíc můžete dokoupit balíček Sport.

Podmínky obou tarifů jsme shrnuli do přehledné tabulky. Uvedené ceny platí při sjednání přes platformu Max. V případě zajištění služby prostřednictvím internetového, mobilního nebo televizního poskytovatele se nabídka předplatných může lišit.

 StandardPremium
Měsíční tarif219 Kč299 Kč
Roční tarif2 190 Kč2 990 Kč
Počet souběžných streamů24
Počet položek pro sledování offline30100
Kvalita obrazuFull HD4K

Obě nabízené varianty jsou bez reklam. Ve Spojených státech je dostupný ještě základní tarif s reklamami, který ale na českém trhu minimálně v prvních měsících k dispozici nebude. Oproti původnímu HBO Max, kde fungoval jediný tarif za 199 Kč/měsíc, vyjde standardní tarif o 20 Kč dráž. Navíc se musíte smířit s nižším počtem souběžných streamů a horším obrazem i zvukem. Stejnou kvalitu streamu vám zajistí až tarif Premium.

Pro stávající zákazníky HBO Max zůstane cena předplatného stejná, a to alespoň 60 dní. K prvnímu datu obnovení předplatného po 23. červenci 2024 se cena tarifu změní na aktuální cenu předplatného Standard. Pokud jste si v rámci promo akce HBO Max zajistili slevu 33 %, zůstane vám u standardního tarifu platná i nadále. Na tarif Premium se ale zvýhodnění nevztahuje – změnou předplatného sleva zaniká.

Nicméně současné funkce účtu, jako je přístup k 4K kvalitě a třem současným streamům obsahu, budou pro přecházející uživatele zachovány, jak nám potvrdilo zákaznické oddělení HBO Max.    

Informace pro aktuální předplatitele HBO Max

Jestli patříte mezi aktuální předplatitele HBO Max, nejsou od vás vyžadovány žádné kroky. Po spuštění platformy budete automaticky převedeni do nové služby. Přihlašovací údaje, historie sledování, vytvořené profily a další nastavení z HBO Max zůstanou zachovány. Po přechodu na Max si jen musíte znovu stáhnout své uložené filmy a seriály, pokud je i nadále chcete mít k dispozici offline.

Kde a na čem půjde streamovat Max?

Obsah streamovací služby Max přehrajete na:

 • chytrém telefonu,
 • tabletu,
 • počítači,
 • televizi,
 • multimediálních centrech,
 • set-top boxech,
 • herních konzolích.

U zařízení Apple doporučuje Max na svých webových stránkách aktualizaci softwaru na nejnovější verzi. Pokud iPhone, iPad nebo iPod Touch nemůžete aktualizovat na iOS 14 či novější, je pro lepší divácký zážitek doporučeno použití jiného podporovaného zařízení.

Filmy a seriály

Hlavním tahákem spuštění platformy Max je uvedení druhého dílu Duny. Premiéra pokračování slavné sci-fi ságy podle předlohy Franka Herberta je naplánovaná hned na 21. května – tedy méně než tři měsíce po uvedení do kin. Se spuštěním služby v Evropě je spojená rovněž premiéra druhé řady seriálu Rod draka (House of the Dragon). Další díly prequelu Hry o trůny diváci naladí od 18. června.

Milovníky filmů potěší novinky z produkce Warner Bros. jako Barbie, Wonka nebo Aquaman a ztracené království. V knihovně nechybí ani starší tituly studia, například:

 • Matrix,
 • Temný rytíř,
 • Joker,
 • trilogie Pán prstenů,
 • série Harry Potter.

Právě fanoušci knih a filmů o čarodějnickém učni se mohou těšit na další příběhy  oblíbených postav. HBO ve spolupráci s autorkou knih J. K. Rowlingovou připravuje seriál o Harrym Potterovi, který znovu převypráví děj jednotlivých knih. Na seriálu se teprve začíná pracovat, ale je jasné, že uvedení série by mělo proběhnout prostřednictvím streamovací služby Max.

Do té doby máte na výběr z mnoha dalších seriálů, v knihovně najdete oblíbené tituly z produkce HBO:

 • The Last of Us,
 • Euforie,
 • Bílý Lotos,
 • Nevyjasněné zločiny Roberta Dursta,
 • Temný případ a mnohé další.

Max představí i nové seriály Max Originals založené na franšízách od Warner Bros. Pictures, například Tučňák zachycující příběh známého batmanovského záporáka nebo Vítejte v Derry podle hororového románu To od Stephena Kinga.

Tučňák (trailer)

Video placeholde
The Penguin: Oficiální trailer • HBO/YouTube

Na Max zavítá také zatím nepojmenovaná odbočka populárního seriálu Big Bang Theory, kterou pro platformu chystá tvůrce původního díla Chuck Lorre. Vzhledem k úspěchu seriálu Dům draka ze světa Hry o trůny připravuje společnost další adaptaci na motivy knihy od George R. R. Martina Rytíř sedmi království. Seriál se bude odehrávat několik desetiletí před začátkem Hry o trůny.

Chystá se i prequel aktuální Duny. Seriál Duna: Proroctví ( Dune: Prophecy) je zasazen zhruba 10 tisíc let před událostmi aktuálních filmů. Seriál je inspirován knihou Sesterstvo Duny od Briana Herberta a Kevina J. Andersona. Na Max by měl dorazit již na konci letošního roku.

Duna: Proroctví (trailer)

Video placeholde
Dune: Prophecy • Warner Bros. Discovery

Produkci kanálu Discovery zastupují například seriály 90 dní od svatby, Dům na opravu, Zlatá horečka, Nejsmrtelnější úlovek, Bořiči mýtů nebo reality show Sami o přežití v nemilosrdné divočině.

Max nabídne stream z OH v Paříži 2024

Velkým lákadlem služby Max je vysílání letních olympijských her v Paříži 2024. Z největší sportovní události letošního roku můžete na platformě sledovat každou minutu – práva na veškeré přenosy z olympiády totiž v ČR drží Eurosport. Vysílání olympijských her bude zahrnuto v základním plánu předplatného. Nemusíte si tak kvůli němu doplácet balíček Sport.

Warner Bros. Discovery se chce během olympiády zaměřit mimo jiné na oslovení mladého publika. Hodlá při tom využít potenciál svého širokého portfolia. Společně s Mezinárodním olympijským výborem společnost připravuje projekty s postavičkami z animovaného světa Looney Tunes. Zajímavosti ze světa gymnastiky či atletiky tak publiku vysvětlí třeba zajíc Bugs Bunny.

4K a kvalita streamování

Odběratelé HBO Max si v minulosti často stěžovali na nedostatek filmů a seriálů v rozlišení 4K. Někteří si proto od nového předplatného slibují zlepšení tohoto stavu. Společnost zatím potvrdila, že by ve 4K rozlišení měly vycházet všechny nové tituly od studia Warner Bros. Zatím není jasné, zda studio zapracuje na 4K verzích dříve vydaných projektů obdobně, jako to udělalo s Hrou o trůny, anebo rozšíří nabídku 4K obsahu pro ostatní produkci. Rozlišení 4K ale bude k dispozici pouze v rámci tarifu Premium. U tarifu Standard se musíte spokojit s obrazem ve Full HD.