Dodavatel čipů AMS nekoupí výrobce osvětlení Osram. Zatím | E15.cz

Boj o převzetí Osramu nekončí. Výrobce čipů AMS s nabídkou neuspěl

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Rakouský dodavatel čipů AMS neuspěl s nabídkou na převzetí německého výrobce osvětlení Osram za zhruba 4,5 miliardy eur (116 miliard korun). Firma AMS v pátek nicméně uvedla, že bude o převzetí německého podniku i nadále usilovat. Nabídka AMS nepřilákala požadované minimum 62,5 procenta akcií společnost Osram, píše agentura Reuters.

AMS o převzetí firmy Osram soupeří s investiční společností Bain Capital. Před týdnem svou nabídku zvýšil na 41 eur z dřívějších 38,5 eura za akcii. Reagoval tak na zprávu, že Bain Capital se spojila s firmou Advent International a hodlá předložit novou nabídku výrazně převyšující dřívější návrh AMS. Společnost Bain Capital původně ve spolupráci s firmou Carlyle Group nabízela za každou akcii Osramu 35 eur.

Osram se nyní potýká s problémy kvůli útlumu v automobilovém průmyslu, který se na jeho tržbách podílí více než polovinou. Podle agentury Reuters má nicméně potenciál jako dodavatel zařízení pro samořízené vozy, což vyvolalo zájem o jeho převzetí.

AMS se nyní snaží snížit svou závislost na americké technologické společnosti Apple, které dodává senzory pro technologii rozpoznávání obličejů. V rámci této snahy rakouský podnik výrazně investuje do technologií pro automatické řízení automobilů.

 

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah