Boj o převzetí Osramu se stupňuje, Rakušané nabízejí miliardy eur. Akcie firmy prudce rostou | E15.cz

Boj o převzetí Osramu se stupňuje, Rakušané nabízejí miliardy eur. Akcie firmy prudce rostou

ČTK, vku

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Rakouský dodavatel čipů AMS předložil nabídku na převzetí německého výrobce osvětlení Osram za asi 3,7 miliardy eur (téměř 100 miliard korun), napsala agentura Bloomberg. Nabídka je o deset procent vyšší než dříve podaný návrh investičních firem Bain Capital a Carlyle Group.

AMS za každou akcii Osramu nabízí 38,5 eura, zatímco firmy Bain Capital a Carlyle Group pouze 35 eur. Jejich nabídku minulý týden jakožto příliš nízkou odmítl největší akcionář Osramu, společnost Allianz Global Investors.

Akcie německého výrobce v reakci na oznámení výrazně rostou. Přidávají téměř 8,5 procenta na 34,3 eur za akcii. 

AMS se nyní snaží snížit svou závislost na americké technologické společnosti Apple, které dodává senzory pro technologii rozpoznávání obličejů. V rámci této snahy rakouský podnik výrazně investuje do technologií pro automatické řízení automobilů, píše agentura Reuters.

Osram se nyní potýká s problémy kvůli útlumu v automobilovém průmyslu, který se na jeho tržbách podílí více než polovinou. Podle Reuters má nicméně potenciál jako dodavatel zařízení pro samořízené vozy, což vyvolalo zájem o jeho převzetí.

Autor: ČTK, vku

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.