Bombardier chce zrušit tisíce pracovních míst, závod má i v Česku | E15.cz

Bombardier chce zrušit tisíce pracovních míst, závod má i v Česku

ČTK

Kanadský výrobce letadel a vlaků Bombardier představil další plány na snižování počtu zaměstnanců. Firma působící rovněž v České republice oznámila, že hodlá během příštích dvou let zrušit zhruba 7500 pracovních míst. To odpovídá více než deseti procentům její celkové pracovní síly.

 

Bombardier v důsledku tohoto kroku počítá s jednorázovými restrukturalizačními výdaji v rozsahu 225 milionů až 275 milionů dolarů (5,6 až 6,8 miliardy korun). Opatření by nicméně mělo snížit roční náklady o zhruba 300 milionů dolarů (7,4 miliardy korun) a zajistit udržení konkurenceschopnosti podniku. Zhruba dvě třetiny ohlášených personálních škrtů se budou týkat divize Bombardier Transportation zaměřené na výrobu železniční techniky.

Bombardier vyzývá Airbus a Boeing, výsledek rozhodne o jeho budoucnosti

Generální ředitel podniku Alain Bellemare uvedl, že opatření je součástí širšího plánu na zlepšení hospodářských výsledků, v jehož důsledku by se měl Bombardier stát štíhlejší, ale silnější firmou. Společnost již v únoru představila plán na zrušení 7000 pracovních míst.

V České republice Bombardier působí prostřednictvím divize Bombardier Transportation, jejíž závod v České Lípě vyrábí vlakové součástky. Bombardier Transportation v České republice podle svých internetových stránek zaměstnává přes 900 lidí.

Autor: ČTK
 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!