Bombardier chce zrušit tisíce pracovních míst, závod má i v Česku | E15.cz

Bombardier chce zrušit tisíce pracovních míst, závod má i v Česku

ČTK

Kanadský výrobce letadel a vlaků Bombardier představil další plány na snižování počtu zaměstnanců. Firma působící rovněž v České republice oznámila, že hodlá během příštích dvou let zrušit zhruba 7500 pracovních míst. To odpovídá více než deseti procentům její celkové pracovní síly.

 

Bombardier v důsledku tohoto kroku počítá s jednorázovými restrukturalizačními výdaji v rozsahu 225 milionů až 275 milionů dolarů (5,6 až 6,8 miliardy korun). Opatření by nicméně mělo snížit roční náklady o zhruba 300 milionů dolarů (7,4 miliardy korun) a zajistit udržení konkurenceschopnosti podniku. Zhruba dvě třetiny ohlášených personálních škrtů se budou týkat divize Bombardier Transportation zaměřené na výrobu železniční techniky.

Generální ředitel podniku Alain Bellemare uvedl, že opatření je součástí širšího plánu na zlepšení hospodářských výsledků, v jehož důsledku by se měl Bombardier stát štíhlejší, ale silnější firmou. Společnost již v únoru představila plán na zrušení 7000 pracovních míst.

V České republice Bombardier působí prostřednictvím divize Bombardier Transportation, jejíž závod v České Lípě vyrábí vlakové součástky. Bombardier Transportation v České republice podle svých internetových stránek zaměstnává přes 900 lidí.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.