Budvar přestal sponzorovat extraligu. V Brně čepují jiné pivo | E15.cz

Budvar přestal sponzorovat extraligu. V Brně čepují jiné pivo

Pivo Budějovický Budvar, ilustrační foto
Pivo Budějovický Budvar, ilustrační foto
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

ČTK, vag

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Českobudějovický Budvar po devíti letech končí s podporou hokejové extraligy. Důvodem je závažné porušení smlouvy ze strany společnosti BPA sport marketing, která na extraligu vlastní reklamní práva. Firma totiž podle vyjádření pivovaru nezajistila prodej piva Budvar na stadionu brněnské Komety. Klub od nové sezony čepuje ve své Kajot areně Starobrno.

Jihočeský pivovar uvolnil za devět let na podporu extraligy desítky milionů korun, patřil totiž mezi největší sponzory soutěže.

„Fakt, že BPA nezajistila exkluzivní prodej našeho piva na hokejovém stadionu v Brně, je důvodem k odstoupení od smlouvy. Podávání našeho piva během zápasů je pro nás klíčové a žádná jiná reklamní aktivita pro nás nemá srovnatelnou hodnotu,“ uvedl mluvčí národního podniku Petr Samec.

Budvar nicméně zůstane partnerem hokejové reprezentace a bude i nadále podporovat klub v Českých Budějovicích. Pivovar je v této sezoně hlavním partnerem extraligového HC Mountfield, momentálně pátého týmu soutěže. „Zatím nejsme rozhodnuti, zda se v nejbližší době budeme podílet na podpoře jiného sportu. Momentálně se touto věcí nezabýváme,“ řekl Samec.

Vedení Brna si žádné problémy nepřipouští. „Nechceme to komentovat. Smlouvy s BPA máme v pořádku,“ řekl majitel klubu Libor Zábranský. Od nové sezony ale v Kajot areně, domovském stadionu Komety, čepují Starobrno. Místní pivovar se totiž stal generálním partnerem hokejového klubu, Zábranský po oznámení spolupráce uvedl, že klub získal výjimku a Budvar v areně nemusí čepovat.

To potvrdila i předsedkyně představenstva BPA Jana Obermajerová. Smlouva jednotlivých klubů s marketingovým partnerem jim to totiž dovoluje. „Je to složitý problém. Kluby mohou výjimky využívat a některé tak i učinily,“ vysvětlila.

Výjimku momentálně oficiálně mají Plzeň, Vítkovice a také České Budějovice, které ji ale jako jediné nevyužívají. Na základně takzvaného náhradního plnění není jihočeský pivovar zastoupen ani v pražské O2 areně, kde hraje Slavie a momentálně několik zápasů i Kladno.

Budvar byl podle Obermajerové o situaci v Brně informován, ale nakonec se rozhodl smlouvu s BPA vypovědět. I on na to měl právo, protože jeho dohoda s marketingovou společností to dovolovala. Obě strany budou o celé situaci jednat v úterý. „Je to pro nás velice nepříjemné. S Budvarem jsme spolupracovali dlouhodobě a začali jsme jednat i o nové smlouvě,“ uvedla Obermajerová. Stávající kontrakt by vypršel na konci této sezony.

Autor: ČTK, vag

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah