Ceny ropy nutí BP k propouštění, zruší přes čtyři tisíce pracovních míst | E15.cz

Ceny ropy nutí BP k propouštění, zruší přes čtyři tisíce pracovních míst

Severomořská těžební plošina BP Andrew
Severomořská těžební plošina BP Andrew
• 
ZDROJ: BP

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Britský ropný gigant BP plánuje v letošním roce po celém světě zrušit nejméně čtyři tisíce pracovních míst v ropné divizi. Firma tak chce snížit náklady divize kvůli nízkým cenám ropy.

„Chceme zjednodušit strukturu a snížit náklady, aniž by byla ohrožena bezpečnost. Celosvětově očekáváme, že počet zaměstnanců v divizi průzkumu a těžby bude do konce roku pod 20 tisíc,“ uvedl mluvčí firmy.

BP rovněž plánuje v příštích dvou letech snížit počet zaměstnanců v Severním moři o 600. Většina lidí by měla odejít ještě v letošním roce, uvedla agentura Reuters. Podle svých internetových stránek firma na konci roku 2014 měla ve všech divizích po celém světě 84 500 zaměstnanců.

BP klesl v loňském třetím čtvrtletí zisk na 46 milionů dolarů (1,15 miliardy korun) z předloňských srovnatelných 1,29 miliardy dolarů. Důvodem byla levná ropa. Firma již kvůli propadu cen ropy výrazně omezila své investiční plány.

Ceny ropy se v loňském roce propadly o více než 30 procent. V poklesu pokračují i v letošním roce a dnes dopoledne sestoupily poprvé za zhruba 12 let ke 30 dolarům za barel.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah