Černá Hora bude dále jednat o výstavbě elektrárny se Škodou Praha | E15.cz

Černá Hora bude dále jednat o výstavbě elektrárny se Škodou Praha

Černohorská elektrárna Pljevlja
Černohorská elektrárna Pljevlja
• 
ZDROJ: EPCG

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Černá Hora si vybrala pro další jednání o výstavbě elektrárny českou společnost Škoda Praha ze skupiny ČEZ. Černohorská energetická společnost EPCG oznámila, že Škoda Praha je preferovaným zájemcem pro výstavbu uhelné elektrárny Pljevlja, se kterým bude pokračovat v jednáních o všech dalších bodech budoucího kontraktu.

Finální nabídky na výstavbu elektrárny nakonec podaly pouze dvě společnosti. Škoda Praha nabídla postavit elektrárnu o výkonu 254 megawattů za 338,5 miliony eur (9,3 miliardy korun). Čínská společnost Chian Machinery Engineering Corp (CMEC) nabídla postavit elektrárnu o výkonu 250 MW za 326 milionů eur, napsala agentura Reuters.

EPCG již dříve upozornila, že nabídky bude hodnotit na základě finančních, ale také technických aspektů, protože nová elektrárna bude muset plnit nejpřísnější technologické a ekologické normy EU. Černohorskou EPCG vlastní z většiny stát a 43,7 procenta v ní má italská společnost A2A. Již dříve firma uvedla, že budoucí partner bude muset zajistit úvěr nebo jiné financování, které pokryje 75 až 85 nákladů projektu.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah