České podkolenky na čínská lýtka. Rodinná firma ze Studence uspěla v Pekingu | E15.cz

České podkolenky na čínská lýtka. Rodinná firma ze Studence uspěla v Pekingu

Tomáš Stingl

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Kompresní podkolenky české firmy míří na nejlidnatější trh v době, kdy se bude na sport vybavovat půl miliardy Číňanů.

Rodinná firma ARIES ze Studence v Podkrkonoší uspěla na čínském trhu s nabídkou kompresních ponožek. „První zakázky jsme domluvili loni na veletrhu sportovního zboží ISPO v Pekingu. Do konce roku byla hodnota objednávek asi 300 tisíc korun. Letos chceme vývoz přinejmenším zdvojnásobit,“ uvedl obchodní ředitel Ivo Pikl.

Objem zakázek je sice dosud nevelký, ale úspěch firmy ilustruje nový trend. Dosud byl obvyklý dovoz levného textilu z Číny, který drtil české výrobce. Situace se mění proto, že výroba v Číně přestává být levná a rostoucí střední třída Číňanů požaduje vyšší kvalitu.

„Zajímají se hlavně o to, zda vyrábíme v Evropě a z evropských materiálů. Jde jim hodně o kvalitu, za kterou jsou ochotni si připlatit,“ vysvětlil Pikl. Podle něj jsou už náklady na výrobu v Číně tak vysoké, že i tamní firmy přesouvají výrobu do levnějších zemí typu Bangladéše.

Průnik podkrkonšské firmy na nejlidnatější trh je navíc dobře načasován. „V Číně roste popularita sportu a zdravého životního stylu. Do roku 2025 by mělo sportovat
500 milionů Číňanů,“ informoval ředitel služeb pro exportéry agentury CzechTrade Milan Ráž s tím, že se tak rodí obrovské odbytiště pro české sportovní oděvy.

ARIES vyváží sportovní podkolenky a ponožky pod obchodní značkou ROYAL BAY. Podnik vede od roku 1991 zakladatel Ladislav Šulc se svou rodinou. Firma, která má roční obrat kolem 150 milionů korun a práci dává více než stovce zaměstnanců, provozuje dceřiné společnosti v Polsku, Rusku, Německu a na Slovensku.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.