Český Bike Fun dodává kola Škodě. Získal i zakázku Volkswagenu | E15.cz

Český Bike Fun dodává kola Škodě. Získal i zakázku Volkswagenu

Český Bike Fun dodává kola Škodě. Získal i zakázku Volkswagenu
Továrna na jízdní kola Bike Fun
• 
ZDROJ: Bike Fun

Tomáš Stingl

Kopřivnická firma vyrobila za uplynulý rok přes 160 tisíc jízdních kol. Dodává je také společnosti Škoda Auto.

Největší tuzemský výrobce bicyklů získal v Německu zajímavou zakázku v řádu desítek milionů korun. Továrna Bike Fun International dodá z Kopřivnice 1350 jízdních kol německému automobilovému koncernu. „Půjde o kolekci kol pod značkou Volkswagen. Zahrnuje jak horská MTB kola, tak i městská a trekkingová kola a rovněž tři dětské modely,“ informoval obchodní ředitel kopřivnického podniku Martin Guráš.

Dodávka se uskuteční v prvním čtvrtletí příštího roku. „Navazuje na spolupráci se společností Škoda Auto, pro niž vyrábíme kolekce jízdních kol již od roku 2009. Na základě jejího doporučení jsme zahájili spolupráci s Volkswagenem,“ vysvětlil Guráš. Cena některých silničních bicyklů činí až osmdesát tisíc korun.

Spalovací motory mají ještě potenciál, říká šéf české škodovky. Přesto značka chystá elektromobily

Bike Fun v uplynulém fiskálním roce od loňského července do konce letošního června vyrobil 161 tisíc jízdních kol a dosáhl obratu 1,5 miliardy korun. Společnost zaměstnává čtyři stovky pracovníků. Z velké části využívá modernizované prostory bývalých hal kopřivnické Tatry. Provozuje mimo jiné vlastní lakovnu a sklad s kapacitou šedesáti tisíc jízdních kol.

Firmu v současnosti vlastní skupina nizozemských investorů a Nizozemsko je také hlavním exportním trhem, kam podnik dodává téměř polovinu celé své produkce. Z dalších zemí jsou pro Bike Fun důležitým odbytištěm kromě České republiky skandinávské trhy a Německo.

Producenti v celé České republice loni vyrobili na 350 tisíc jízdních kol včetně kol s elektrickým pohonem. Produkce meziročně klesla o devět procent. Vyplývá to ze statistiky evropské asociace výrobců Conebi. Trendem je ale růst výroby elektrokol. V Česku se jich loni vyrobilo osmdesát tisíc. K dalším velkým hráčům na trhu kromě společnosti Bike Fun patří značky 4EVER, Maxbike, Olpran či ekolo.cz.

Kola s berany kupují i miliardáři, říká majitel Favoritu. Přibližovat značku masám se nechystá

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!