Čína vyměří automobilce Audi pokutu 845 milionů. Kvůli vysokým cenám | E15.cz

Čína vyměří automobilce Audi pokutu 845 milionů. Kvůli vysokým cenám

Pancéřování a bezpečnostní prvky Audi A8 L Security nijak nedemonstruje
Pancéřování a bezpečnostní prvky Audi A8 L Security nijak nedemonstruje
• 
ZDROJ: Audi

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Čína vyměří německému výrobci luxusních automobilů Audi pokutu asi 250 milionů jüanů, tedy zhruba 845 milionů korun, a to za porušování antimonopolních zákonů. Čínské úřady vyšetřují stížnosti, že zahraniční výrobci zneužívají svého postavení na trhu a prodávají auta a náhradní díly příliš draho.

Jak informoval list 21st Century Business Herald, čínská Národní rozvojová a reformní komise (NDRC) již minulý týden oznámila, že hodlá Audi pokutovat, výši plánované pokuty ale zatím nezveřejnila. Komise může dávat pokuty ve výši až deseti procent ročních tržeb pokutovaného podniku.

Čínské úřady nyní vyšetřují situaci v automobilovém sektoru kvůli opakovaným stížnostem, že zahraniční výrobci zneužívají svého postavení na trhu a prodávají auta a náhradní díly příliš draho. Řada automobilek již v reakci na toto vyšetřování přikročila ke snížení cen.

Největší trh světa

Čína v roce 2009 díky silnému růstu prodeje vystřídala Spojené státy na pozici největšího automobilového trhu světa. Přední světové automobilky se snaží expanzí v Číně a na dalších rozvíjejících se trzích kompenzovat slabší poptávku ve vyspělých zemích.

Audi je stejně jako mladoboleslavská Škoda Auto součástí německého automobilového koncernu Volkswagen. Ten je největší automobilkou v Evropě a do roku 2018 se chce stát největším výrobcem aut na světě.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.