ČKD Group v Rusku přišla o projekty za tři miliardy | E15.cz

ČKD Group v Rusku přišla o projekty za tři miliardy

Ruská centrální banka zasahuje proti klesajícímu rublu.
Ruská centrální banka zasahuje proti klesajícímu rublu.
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Skupina ČKD Group přišla od června v Rusku o tři projekty v celkové hodnotě 110 milionů eur, zhruba tři miliardy korun. Dopady aktuální situace, která v mnohém připomíná měnovou krizi z roku 1998, skupina monitoruje. Kontrakty byly krátce před podpisem, uvedl to mediální zástupce společnosti Karel Samec.

„ČKD GROUP monitoruje situaci v Rusku jak s ohledem na vývoj tamní měny a současný pokles rublu, tak z hlediska ochoty bank poskytovat financování na rozjednané obchodní případy v tomto teritoriu,“ řekl Samec.

Právě na problémy spojené s dopady slabého rublu by se měla zaměřit nová komise sestavená českým ministerstvem průmyslu a obchodu. „Celkově nás aktuální vývoj ekonomické situace velmi znepokojuje. Není v zájmu nikoho, aby Rusko upadlo do vleklé krize a přestalo být zdrojem zajímavých obchodních a investičních příležitostí,“ uvedl ministr Jan Mládek.

Dodal, že komise složená z expertů napříč resorty se bude zabývat dopady slábnoucí ruské měny na českou ekonomiku a exportéry.

ČKD GROUP je dodavatelem investičních celků a takzvaných technologických uzlů pro energetiku, plyn a ropu, ekologii a infrastrukturu. Do skupiny patří společnosti ČKD Praha Diz, ČKD Energy, ČKD Elektrotechnika a ČKD Construction.

ČKD prodala ABB výrobu polovodičů

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.