Do dozorčí rady ČEZ míří kandidát lidovců Šťastný, nahradí Babišova muže | E15.cz

Do dozorčí rady ČEZ míří kandidát lidovců Šťastný, nahradí Babišova muže

Budova společnosti ČEZ
Budova společnosti ČEZ
• 
ZDROJ: Rasch Jan/Euro

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Právník Robert Štastný, kterého nominovala KDU-ČSL, míří do dozorčí rady energetické společnosti ČEZ. Nahradí jednoho z pěti lidí spojených s hnutím ANO, které do dozorčí rady dosadilo koncem června ministerstvo financí. Koho přesně nahradí, ministr financí a šéf hnutí Andrej Babiš neuvedl. Nominaci Šťastného ještě musí projednat vládní výbor pro personální záležitosti.

„Budeme tam muset pustit nějaké místo z těch pěti,“ řekl dnes Babiš. ANO nominovalo do dozorčí rady náměstka ministra obrany Jiřího Borovce, dále Jiřího Tyce a Lubomíra Charváta, kteří měli na starosti energetický program hnutí, a dva zástupce z Babišova ministerstva financí - prvního náměstka Lukáše Wagenknechta a úředníka Petra Blažka. Jeden z těchto lidí by teď měl v dozorčí radě skončit.

Lidovci po valné hromadě kritizovali ministra Babiše za to, jaké změny ministerstvo financí v dozorčí radě udělalo. Stát má v dozorčí radě osm míst z 12. Pět je spojených s ANO, tři s ČSSD. Zbylí členové rady jsou z řad zaměstnanců.

Po červnové výměně dozorčí rady řekl Babiš, že kandidát lidovců neprošel vládním výborem, který musí každého kandidáta do dozorčích rad odsouhlasit.

Štastný je známý jako dopravní expert

„Pokud budu uznán za schopného a užitečného, jsem připraven pomoci svými zkušenostmi hlavně v průmyslové oblasti,“ řekl Šťastný. Ten je členem celostátního výboru lidovců, podílel se i na tvorbě jejich ekonomického programu. Kromě toho bývá médii citován i jako dopravní expert, byl totiž šéfem BESIPu. „Nestydím se za to, i když o mě už někdo napsal, že jsem expert na sedačky, který jde do ČEZu,“ dodal Šťastný.

V současné době podle svých slov pracuje pro soukromé firmy ve strojírenském průmyslu. Na internetu ho lze najít mezi členy výzkumného týmu mladoboleslavské Škody Auto. Původně vystudoval práva a má tři děti.

Bohumil Doležal: Trénujme čtení mezi řádky

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.