Elektrikáři z PSJ zapojí nemocnici se 150 lůžky v Laosu | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Elektrikáři z PSJ zapojí nemocnici se 150 lůžky v Laosu

 Skupina PSJ se letos bude podílet na rozšíření nemocnice v laoském hlavním městě Vientiane. Její firma Inovat SE se postará o kompletní dodávky elektroinstalace na této stavbě. Jde o subdodávku pro společnost Vamed Health Project CZ, která zakázku na rozšíření a modernizaci státní nemocnice získala, mluvčí skupiny Miroslav Fuks.

PSJ působí na zahraničních trzích dlouhodobě, ale Laos pro ni podle Fukse představuje nové teritorium. "Zakázku materiálově kompletně pokryjeme v Česku a následně na místě provedeme montáž a zprovoznění systémů spolu s nezbytným zaškolením personálu," uvedl. Subdodávka bude zahájena tento měsíc a podle předpokladu dokončena v závěru roku. Její hodnotu firma nezveřejnila.

 Český export zdravotnického zboží a služeb podle Fukse zažívá v posledních letech boom. Firma Vamed Health Project CZ v Laosu zajišťuje druhou fázi rozšíření a modernizace nemocnice Friendship Hospital ve Vientiane spravované tamním ministerstvem zdravotnictví. Nemocnice má 150 lůžek, rozšířením budovy přibude dalších 120 lůžek. "Zároveň naroste nabídka lékařské péče," uvedl mluvčí PSJ.

Co s miliony nevybuchlých bomb? V Laosu je lidé umí využít v domácnosti

 Financování projektu je zajištěno exportním financováním UniCredit Bank se státní zárukou Laosu. Pojištění úvěru zastřešuje společnost EGAP zaměřená na tržně nepojistitelná rizika spojená s financováním vývozu z ČR.

 Značka PSJ vznikla v roce 1990. Holding nyní představuje seskupení firem z více oborů zaměřených na stavební trh. Celkové výnosy konsolidované skupiny v roce 2015 převýšily devět miliard korun.

Co již postavila skupina PSJ

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!