Elektrikáři z PSJ zapojí nemocnici se 150 lůžky v Laosu | e15.cz

Elektrikáři z PSJ zapojí nemocnici se 150 lůžky v Laosu

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

 Skupina PSJ se letos bude podílet na rozšíření nemocnice v laoském hlavním městě Vientiane. Její firma Inovat SE se postará o kompletní dodávky elektroinstalace na této stavbě. Jde o subdodávku pro společnost Vamed Health Project CZ, která zakázku na rozšíření a modernizaci státní nemocnice získala, mluvčí skupiny Miroslav Fuks.

PSJ působí na zahraničních trzích dlouhodobě, ale Laos pro ni podle Fukse představuje nové teritorium. "Zakázku materiálově kompletně pokryjeme v Česku a následně na místě provedeme montáž a zprovoznění systémů spolu s nezbytným zaškolením personálu," uvedl. Subdodávka bude zahájena tento měsíc a podle předpokladu dokončena v závěru roku. Její hodnotu firma nezveřejnila.

 Český export zdravotnického zboží a služeb podle Fukse zažívá v posledních letech boom. Firma Vamed Health Project CZ v Laosu zajišťuje druhou fázi rozšíření a modernizace nemocnice Friendship Hospital ve Vientiane spravované tamním ministerstvem zdravotnictví. Nemocnice má 150 lůžek, rozšířením budovy přibude dalších 120 lůžek. "Zároveň naroste nabídka lékařské péče," uvedl mluvčí PSJ.

 Financování projektu je zajištěno exportním financováním UniCredit Bank se státní zárukou Laosu. Pojištění úvěru zastřešuje společnost EGAP zaměřená na tržně nepojistitelná rizika spojená s financováním vývozu z ČR.

 Značka PSJ vznikla v roce 1990. Holding nyní představuje seskupení firem z více oborů zaměřených na stavební trh. Celkové výnosy konsolidované skupiny v roce 2015 převýšily devět miliard korun.

Co již postavila skupina PSJ

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah