Emise Čechům nevadí. Dovozce aut koncernu VW loni zvýšil tržby o polovinu | E15.cz

Emise Čechům nevadí. Dovozce aut koncernu VW loni zvýšil tržby o polovinu

Volkswagen
Volkswagen
• 
ZDROJ: CTK

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Dovozci vozů koncernu VW do Česka, společnosti Porsche ČR, loni vzrostly tržby o 46 procent na rekordních 25,2 miliardy korun. Prodej aut se zvýšil o 35 procent na 47 443 vozů. Na dnešní tiskové konferenci to uvedl jednatel firmy Franz Pommer.

Za růstem tržeb podle Pommera stojí jak zvýšení poptávky na českém trhu, který celkově rostl o 21 procent, tak i vyšší výkon importérské společnosti. Za posledních pět let se tržby dovozce zhruba zdvojnásobily. Obrat z prodeje náhradních dílů stoupl o 11 procent na 1,5 miliardy korun.

Registrace osobních vozidel Volkswagen vzrostly o 30 procent na 23.754 vozů. Prodej užitkových aut VW se zvýšil o čtvrtinu na 5031 kusů. Prémiová značka Audi zvýšila prodej o 28 procent na rekordních 5019 vozů a Seat rostl o desetinu na 6759 automobilů.

Rozdíl ve vyšším počtu prodaných aut a registracemi je podle Pommera mimo jiné způsobený tím, že část vozů prodaných v prosinci se dodává až v lednu, a také kvůli prodeji vozů od českých dealerů do jiných evropských zemí díky uměle oslabené koruně vůči euru.

Prodej ojetých aut v rámci programu Das Welt Auto loni zaznamenal nárůst o 14 procent na 17 311 vozů z druhé ruky

Loni importér dodal na trh celkem 20 nových modelů. Letos přijdou na český trh mimo jiné nové modely VW Tiguan, Audi A4 Allroad, Q2, Q5, A5 nebo nové SUV Seat, které se má vyrábět u Škody v Kvasinách. V prvním čtvrtletí by měla začít servisní svolávací akce pro úpravu vozů s dieselovým motorem EA189, který umožňuje obcházet homologační emisní měření.

„Naše prodejní síť je velmi dobře naplněná pro všechny značky. Neplánujeme rozšíření dealerské sítě, ale plánujeme modernizaci. Bylo rozhodnuto, že bude modernizace u VW a Audi a Seat už realizuje nový koncept,“ dodal Pommer.

Prodej ojetých aut v rámci programu Das Welt Auto loni zaznamenal nárůst o 14 procent na 17 311 vozů z druhé ruky. Porsche Česká republika se sídlem v Praze je největší společnost pro dovoz automobilů do České republiky.

Náleží do největší evropské obchodní skupiny v oblasti automobilů Porsche Holding Salzburg. Ta působí ve více než dvaceti zemích Evropy a také v Číně a Jižní Americe a loni zvýšila prodej o 6,5 procenta na 664 tisíc vozů.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah