Emisní aféra ohrožuje životaschopnost VW, říká budoucí šéf dozorčí rady | E15.cz

Emisní aféra ohrožuje životaschopnost VW, říká budoucí šéf dozorčí rady

Údaje o emisích napsané na boku naftového vozu Volkswagen Passat na letošním frankfurtském autosalonu
Údaje o emisích napsané na boku naftového vozu Volkswagen Passat na letošním frankfurtském autosalonu
• 
ZDROJ: ctk/AP

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Skandál kolem podvodů Volkswagenu v emisních testech je hrozbou pro životaschopnost firmy, je však možné ho překonat. Podle německého listu Welt am Sonntag to uvedl budoucí předseda dozorčí rady německé automobilové skupiny Hans Dieter Pötsch.

Německý nedělník napsal, že Pötsch vyjádření učinil během interní schůze, která se konala tento týden v sídle koncernu v německém Wolfsburgu. Situace je podle něj pro koncern „krizí ohrožující existenci“. Také prý ale prohlásil, že koncern může tuto krizi překonat.

Největší evropský výrobce automobilů v září připustil, že podváděl v emisních testech svých naftových vozů ve Spojených státech. Podle německého ministerstva dopravy u těchto testů firma manipulovala rovněž v Evropě, kde prodává zhruba 40 procent vozidel.

Welt am Sonntag s odvoláním na nejmenované obeznámené zdroje napsal, že koncern kvůli možným škrtům prověřuje rozpočet plánovaných investic do roku 2018 ve výši 100 miliard eur. Automobilka to odmítla komentovat.

Volkswagen si dal stranou 6,5 miliardy eur (176,6 miliardy korun), které jí mají pomoci krýt náklady na tento skandál. Podle některých analytiků by ovšem konečná suma mohla být mnohem vyšší.

Miroslav Zámečník: Emisní fixlování může silně poškodit českou ekonomiku

Riskantní partii s cinklými kartami automobilky nemohly vyhrát

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah