Europrint se stal největší polygrafickou společností na českém trhu | E15.cz

Europrint se stal největší polygrafickou společností na českém trhu

Tiskárna
Tiskárna
• 
ZDROJ: europrint

red

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Společnost Europrint ovládla firmu Bohemia Print a stala se jedničkou na tuzemském polygrafickém trhu.

Téměř miliardové dluhy loni dovedly společnost Česká Unigrafie až k propuštění stovek zaměstnanců a do konkuzu. Výsledkem konkurzního řízení společnosti Česká Unigrafie byl koncem loňského roku úplný rozprodej jejích aktiv. Samostatnou výrobní jednotku České Unigrafie, společnost Bohemia Print, získala akciová společnost Europrint.

„Díky úspěšně realizované strategické akvizici se společnost Europrint stala největší a nejvýznamnější polygrafickou firmou na českém trhu,“ uvedl Petr Litvan, generální ředitel a předseda představenstva Europrintu v reakci na uzavření akviziční smlouvy.

Akvizicí vznikl na českém trhu dosud co do rozsahu ojedinělý polygrafický subjekt, který produkuje periodické časopisy pro významné vydavatele, vysokonákladové letáky pro maloobchodní řetězce, katalogy největších cestovních kanceláří. Do výrobního portfolia firmy patří také produkce knih pro přední česká i evropská nakladatelství.

„Investiční strategie Europrintu pro letošní rok je zaměřena na další růst výrobních kapacit a zvyšování kvality produkce v oboru rotačního tisku. S tím souvisí i plánovaný nákup dalších tiskových strojů,“ uzavřel Litvan.

Autor: red

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah