Evropská poptávka přinesla BMW rekordní prodeje, vyvážila propad v Číně | E15.cz

Evropská poptávka přinesla BMW rekordní prodeje, vyvážila propad v Číně

BMW
BMW
• 
ZDROJ: ctk/ap

ČTK

Německá automobilka BMW v červenci meziročně zvýšila prodej téměř o šest procent na rekordních 173 195 vozů, protože růst poptávky v Evropě převážil nad poklesem na čínském trhu. Oznámila to firma, která je největším výrobcem luxusních automobilů na světě.

„Navzdory vrtkavosti na některých trzích vykazuje skupina BMW nadále stabilní růst globálního odbytu,“ uvedl člen představenstva BMW Ian Robertson, který má na starosti prodej a marketing.

V Evropě se prodej automobilky zahrnující značky BMW, Mini a Rolls-Royce v červenci zvýšil o 11 procent, zatímco v Číně klesl o šest procent, napsala agentura Reuters.

Čína v roce 2009 díky silnému růstu prodeje vystřídala Spojené státy na pozici největšího automobilového trhu světa. V poslední době má ale na poptávku v Číně negativní vliv zpomalování růstu tamní ekonomiky.

Společnost BMW se stala jedničkou světového trhu s luxusními automobily v roce 2005, kdy na tomto postu vystřídala německého konkurenta Mercedes-Benz.

Toho pak v roce 2011 předstihla značka Audi z koncernu Volkswagen. Mercedes i Audi chtějí ještě během tohoto desetiletí BMW o vedoucí pozici na trhu připravit.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.