Fiat Chrysler zvýšil zisk téměř o 70 procent, díky oživení v Evropě | E15.cz

Fiat Chrysler zvýšil zisk téměř o 70 procent, díky oživení v Evropě

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: Fiat

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Čistý zisk italsko-americké automobilky Fiat Chrysler Automobiles (FCA) ve druhém čtvrtletí meziročně vzrostl o téměř 70 procent na 333 milionů eur (devět miliard korun). Firma, která těží ze silného prodeje v Severní Americe a z oživení poptávky v Evropě, také zlepšila odhad celoročních tržeb.

Automobilka ve druhém čtvrtletí zvýšila odbyt o jedno procento na téměř 1,2 milionu vozů. Tržby jí vzrostly dokonce o 25 procent na více než 29 miliard eur. V celém letošním roce nyní firma počítá s tržbami 110 miliard eur, zatímco v předchozí prognóze celoroční tržby odhadovala na 108 miliard eur.

Italský Fiat se loni v lednu stal stoprocentním vlastníkem amerického Chrysleru, ve kterém již dříve získal většinový podíl a manažerskou kontrolu. Formálně bylo spojení podniků dokončeno loni v říjnu. Sloučená skupina je sedmým největším výrobcem automobilů na světě.

Letos se šéf FCA Sergio Marchionne obrátil s návrhem na spojení na největší americkou automobilku General Motors (GM). Vedení GM ale takovou možnost odmítlo.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah