Fiat či Peugeot v rukou Číňanů? Podle NordLB pravděpodobný scénář | E15.cz

Fiat či Peugeot v rukou Číňanů? Podle NordLB pravděpodobný scénář

Peugeot Citroën hlásí za únor meziměsíční propad
prodeje 15,5 procenta
Peugeot Citroën hlásí za únor meziměsíční propad prodeje 15,5 procenta
• 
ZDROJ: Isifa

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Některé významné světové automobilky v budoucnosti koupí čínští investoři. Předpovídá to podle agentury DPA německá společnost Norddeutsche Landesbank (NordLB). Kandidáty na převzetí jsou podle ní například italská automobilka Fiat, francouzská skupina PSA Peugeot Citroën či japonské společnosti Mazda a Mitsubishi.

Nejpozději v příštím desetiletí nebude Čína podle NordLB pouze největším automobilovým trhem na světě, „ale rovněž domovem některých předních automobilových koncernů a velmocí v oblasti automobilového exportu“. „Některé evropské, americké či japonské (automobilové) koncerny pak již nebudou existovat,“ uvedl analytik NordLB pro automobilový sektor Frank Schwope.

Některé čínské společnosti již dříve uskutečnily automobilové akvizice v západních zemích. Čínská společnost Geely například v roce 2011 koupila švédského výrobce osobních vozů Volvo Car.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.