Firma Hronovský otevřela novou továrnu, zaměstná 300 lidí | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Firma Hronovský otevřela novou továrnu, zaměstná 300 lidí

ČTK

Společnost Hronovský, která vyrábí komponenty do automobilů, zahájila provoz v novém závodě v Bruntále. 

Už v něm pracuje 140 lidí, do konce roku chce firma jejich počet zvýšit zhruba na 300. Vyrábět budou především kabelové svazky. Řekl to finanční ředitel společnosti Hronovský Milan Mach.

Skupina si pronajala halu v průmyslové zóně od firmy Karla. "Nákladem cca deset milionů korun jsme objekt zadaptovali k našim potřebám," řekl Mach.

Nezaměstnanost v prosinci vzrostla na 5,2 procenta, analytici vývoj očekávali

Firma nabírá lidi na nekvalifikované dělnícké pozice, především ženy, a hledá je hlavně na úřadu práce. Ředitel řekl, že společnost dostala na pracovníky, které nabere z úřadu práce, poměrně výraznou podporu od ministerstva práce a sociálních věcí.

Okres Bruntál patří k regionům s největší nezaměstnaností v zemi. Na konci prosince tam podíl nezaměstnaných dosahoval 9,5 procenta, což Bruntálsko řadilo v žebříčku okresů s nejvyšší nezaměstnaností na třetí místo. Bez práce bylo v okrese více než 6300 lidí. V celém Moravskoslezském kraji činil podíl nezaměstnaných na konci roku 7,5 procenta.

Společnost Hronovský je ryze českou firmou. Má šest závodů v České republice a jeden v Bulharsku. Zaměstnává přes 700 lidí.

13 nejčastějších chyb, které vás mohou vyřadit z výběrového řízení. Jak získat lepší práci?

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!